St. máj 22nd, 2024

Najsilnejšou značkou v súčasnom futbalovom svete je FC Barcelona. Vyplýva to z prieskumu britskej agentúry Global Sponsors, ktorá brala do úvahy viacero kritérií. Okrem úspechov na futbalovom poli sa prihliadalo aj na priemerné divácke návštevy, kapacitu a infraštrukúru štadiónov, silu hráčskeho kádra a osobnosť trénera.

Úradujúci šampión Ligy majstrov a víťaz španielskej najvyššej súťaže v týchto ukazovateľoch dominoval pred dvojicou Manchester United a Real Madrid. Na ďalších priečkach v najlepšej desiatke sa nachádzajú FC Chelsea, AC Miláno, Bayern Mníchov, Arsenal, FC Liverpool, Inter Miláno a Olympique Lyon. “Medzinárodná prestíž Barcelony výrazne stúpa vplyvom takých osobností, akými sú na trávniku Ronaldinho a na lavičke Rijkaard.

Navyše v klube komplexne výborne pracujú na tom, aby boli úspešní nielen výsledkovo, ale aj na manažérskom, mládežníckom a diváckom poli,” uviedol riaditeľ agentúry Global Sponsors Michael Stirling.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *