St. máj 22nd, 2024

Dátum narodenia: 11. október 1937
Dátum úmrtia: 21. október 2023 (86 rokov)
Miesto narodenia: Ashington, Northumberland, Anglicko

Klubová kariéra:

Manchester United (1956-1973): Začal svoju profesionálnu kariéru v Manchestri United a stal sa jedným z jeho najväčších hráčov všetkých čias. Počas svojho pôsobenia v klube vyhral mnoho domácich a medzinárodných titulov, vrátane Ligy majstrov UEFA v roku 1968.
Preston North End (1974-1975): Po odchode z Manchesteru United strávil krátky čas v Preston North End predtým, než skončil svoju hráčsku kariéru.
Waterford United (1976): Krátke pôsobenie v Írsku.
Medzinárodná kariéra:

Anglická reprezentácia (1958-1970): Bobby Charlton získal 106 reprezentačných štartov za Anglicko a dal 49 gólov. Bol kľúčovou postavou anglického národného tímu, ktorý vyhral Majstrovstvá sveta vo futbale v roku 1966.
Ocenenia a úspechy:

Majstrovstvá sveta vo futbale (1966): Získal zlatú medailu.
Liga majstrov UEFA (1968): Víťaz s Manchesterom United.
Bol zvolený za Anglického futbalistu roka dvakrát.
Bola mu udelená rytierska hodnosť v roku 1994.
Po hráčskej kariére:
Po ukončení aktívnej hráčskej kariéry sa Bobby Charlton stal futbalovým manažérom a neskôr aj ambasádorom Manchesteru United. Okrem toho bol aktívny v mnohých charitatívnych aktivitách a podporoval mnoho dobrých vecí v Anglicku a po celom svete.

Jeho legenda žije ďalej nielen v Manchester United, ale aj v celom svete futbalu. Jeho meno je synonymom pre lojalitu, odhodlanie a futbalovú veľkosť.

Viac o Bobby Charltonovi nájdete na wikipédii v anglickom jazyku: https://en.wikipedia.org/wiki/Bobby_Charlton

Česť jeho pamiatke

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *