Pi. máj 24th, 2024

Vedúci tím anglickej futbalovej Premier League Manchester United čaká v stredu proti Evertonu “konkurz” na majstrovský titul. Zverenci trénera Alexa Fergusona v nedeľu síce dokázali na Old Trafford odvrátiť pokus FC Chelsea o zmazanie trojbodového manka, remíza 1:1 si však vybrala daň v podobe zranení kžúčových postáv ofenzívy “červených diablov” Cristiana Ronalda a Louisa Sahu, strelca vedúceho gólu.

Herne síce Manchester za hosťami nezaostával, ale hlavný rozdiel medzi rivalmi sa ukázal po prestávke. Zatiaľ čo kormidelník hostí Jose Mourinho mohol úsilie po vyrovnaní podporiť z lavičky Arjenom Robbenom a Joeom Coleom, zranené opory United nahradili iba hráči z nižších kvalitatívnych poschodí John O’Shea a Darren Fletcher. Práve stretnutie 15. kola má dať odpoveď na otázku, či sa Manchester dokáže v behu na dlhú trať vyrovnať s týmto hendikepom a prečkať absenciu Ronalda a Sahu bez zbytočnej straty dôležitých bodov.

Situáciu by im malo v stredu užahčiť domáce prostredie. “Čaká nás náročná séria zápasov, ktorú začneme s Evertonom. Bude to tvrdý test, ale synonymom našej hry je teraz súdržnosť, ktorú budeme potrebovať, ak sa chceme vrátiť po remíze do víťazných kožají. Víťazstvo nad Chelsea malo byť iba zmrzlinou na torte a navyše nás mohlo posunúť do skvelej pozície. Ale svet sa nezrútil, stále predvádzame dobrý futbal,” konštatoval Ferguson a pridal aj globálny pohľad na vývoj súboja o čelo tabuľky: “Dostihy zvané Premier League budú ešte tvrdé. Chelsea nadobudla skúsenosti s bojom o tituly a stále má hlad po ďalších. My im však čelíme túžbou uspieť.”

Ferguson bude pred ďalšími kolami s napätím čakať na návrat nie len čerstvých maródov, ale aj Ole Gunnara Solksjaera a zísť by sa mohol aj Alan Smith, ktorému kouč ešte nedávno odporúčal po dlhodobom zranení “zahrievacie” hosťovanie v inom klube.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *