Ut. mar 5th, 2024

Snaha funkcionárov futbalového klubu OSC Lille o zmenu výsledku z trávnika za zeleným stolom úspech nepriniesla, no ešte sa nerozhodli, či podajú odvolanie na arbitrážny súd.

Funkcionári francúzskeho futbalového klubu OSC Lille uviedli, že si ešte musia poriadne vypočuť dôvody, ktoré viedli UEFA k zamietnutiu ich žiadosti anulovať sporný gól Ryana Giggsa a zrušiť tak výsledok osemfinále Ligy majstrov s Manchestrom United (Lille podľahli United 0:1).

Až potom sa rozhodnú, či podajú odvolanie na najvyššiu apelačnú inštanciu – Športový arbitrážny súd. “Naše rozhodnutie zverejníme až na budúci týždeň,” uvádza sa v stanovisku činovníkov OSC Lille. Odvolacia komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) zamietla žiadosť francúzskeho klubu OSC Lille o neuznanie gólu stredopoliara Manchestru United Ryana Giggsa v prvom osemfinálovom stretnutí Ligy majstrov medzi týmito dvoma súpermi.

Francúzi prehrali na štadióne v Lens 0:1 po tom, ako v 83. min waleský reprezentant nečakal na pokyn hlavného rozhodcu Erica Bramhaara pri priamom kope a prekvapil domácich hráčov. podľa zástupcov Lille však arbiter urobil chybu. Disciplinárna komisia UEFA už dávnejšie žiadosť Lille zamietla a jej rozhodnutie v piatok potvrdila aj odvolacia komisia.

Zástupcovia Lille mali počas dvaapolhodinovej konfrontácie názorov možnosť pýtať sa rozhodcu zápasu Erica Bramhaara, a prostredníctvom telefonického konferenčného hovoru aj hráčov súpera – Ryana Giggsa, Waynea Rooneyho a Paula Scholesa. Tí údajne svorne tvrdili, že si nepamätajú, či im rozhodca dal jasný pokyn, že môžu zahrať priamy kop aj bez jeho hvizdu.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *