Pi. máj 24th, 2024

Futbalista Manchestru United Alan Smith sa v pondelok predstavil v drese rezervného tímu. Pre 25-ročného útočníka to bol proti Prestonu (7:2) prvý zápas od dvojnásobnej zlomeniny nohy, ktorú utrpel vo finálovom stretnutí FA Cupu s Liverpoolom.

Smith, ktorý zvykne pod trénerom Alexom Fergusonom nastupovať aj v strede poža, odohral niečo viac ako hodinu, no gól sa mu zaznamenať nepodarilo. Bývalá hviezda Leedsu však po dueli priznala, že aj napriek tomu je so svojou premiérou nesmierne spokojná: “Počas celého leta som tvrdo pracoval práve pre tento okamih. To, že som nastúpil za rezervu, je pre mňa ďalším dôleľitým krokom. Teraz dúfam, že onedlho budem pripravený hrať aj za prvé mužstvo.”

Smith vysvetlil aj prečo neodohral celý súboj s Prestonom: “V prvom polčase to bolo dobré. No po 15 minútach v druhej časti som začínal byť unavený. Potrebujem sa do toho dostať. Dnes by som asi aj tak neskóroval, i keby sme hrali celú noc. Môj pohyb bol dobrý, a to je dôleľité. Ešte potrebujem nabrať trochu sily a bude to dobré.” Po odchode Ruuda van Nistelrooya by mal podľa slov Fergusona dostávať Smith viac príležitostí v útoku ako v minulom ročníku, kedy hrával obyčajne stredného záložníka.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *