Pi. apr 19th, 2024

Útočníka Manchestru United Wayna Rooneyho čaká po dvojgólovom prídele do siete Fulhamu v stretnutí úvodného kola najvyššej anglickej súťaže trojtýždňová pauza, keď v ďalších súbojoch proti Charltonu, Watfordu a Tottenhamu si musí odpykať trojzápasový dištanc.

Namiesto pobytu na trávniku tak bude svojich spoluhráčov len sledovať v hľadisku, čo ho pochopiteľne neteší. “Je to pre mňa veľký úder,” poznamenal Rooney, ktorému trest udelila nezávislá trojčlenná disciplinárna komisia FA. Stalo sa tak na základe červenej karty, ktorú bývalý hráč Evertonu dostal za hrubosť vo vzdušnom súboji s obrancom Pepem 4. augusta v amsterdamskom prípravnom stretnutí ManU proti FC Porto (3:1). T

elevízne zábery pritom dávajú skôr za pravdu zástancom reprezentačného útočníka Albiónu. Obdivovateľ Alana Shearera mal pri inkriminovanom strete fixovaný zrak na loptu a zrejme len doplatil na zlú povesť, ktorú si u arbitrov i kritikov umocnil vylúčením vo štvrťfinálovom zápase MS 2006 proti Portugalsku.

Verdikt FA označil Rooneyho spoluhráč Gary Neville za šokujúci a tréner reprezentácie Steve McClaren za nepomáhajúci v úsilí o vylepšenie vzťahov medzi FA a klubmi Premier League.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *