St. máj 29th, 2024

Väčšina britských denníkov sa vo svojich piatkových vydaniach zhoduje v tom, že futbalový klub Manchester United príde predajom Cristiana Ronalda o dôležitú súčasť fantasticky pracujúceho stroja. Predstavitelia “červených diablov” vo štvrtok povolili najlepšiemu hráčovi roka 2008 podľa FIFA rokovať s vedením španielskeho Realu Madrid o podmienkach zmluvy. Staronový prezident “bieleho baletu” Florentino Pérez ponúkol za služby 24-ročného rodáka z Funchalu rekordných 94 miliónov eur.
Mnohí športoví novinári sa nevedia rozhodnúť, či bude Cristiano Ronaldo chýbať ManU natožko, že to ovplyvní úspešný herný štýl z ostatných sezón. Mužstvo z Old Traffordu sa považuje za najlepšie na Britských ostrovoch. Svedčia o tom tri ligové tituly v troch ostatných ročníkoch i triumf v Lige majstrov 2007/08, či finálová účasť z uplynulého ročníka. “Pozér, primabalerína, podvodník, simulant… ale napriek tomu – najlepší na svete,” znie titulok článku denníka Daily Mirror. Rýchlonohý krídelník je najmä medzi protihráčmi známy svojím až príliš častým predstieraním nedovoleného zákroku voči svojej osobe. Na druhej strane, všetci futbaloví priaznivci vedia o jeho kvalitách, rýchlych kžučkách, presných prihrávkach či nechytateľných priamych kopoch. “United nebude chýbať jeho povaha, ale ak aj Sir Alex Ferguson investuje všetky peniaze zinkasované z jeho predaja do nákupu nových hráčov, aj tak bude ManU bez Ronalda podstatne slabším tímom,” píše sa ďalej v Daily Mirror.
Fakt, že Ronaldo sám požiadal o svoje uvoľnenie do iného klubu, naznačuje, že jeho forma by s pribúdajúcou nespokojnosťou išla smerom dole. Z tohto pohľadu nemalo pre “červených diablov” význam držať ho proti jeho vôli na Old Trafforde. Netreba však zabúdať na skutočnosť, že práve Real Madrid patrí rok čo rok ku priamym konkurentom Manchestru v pohárovej Európe. “Dobre si zapamätajme deň, keď sme predali nášho najlepšieho hráča do konkurenčného klubu. Myslíte si, že nás to posilní? Žiaž, to sa nestane. Nikdy to tak nebolo a ani v budúcnosti s niečím podobným vo futbale nemôžeme počítať,” píše sa v denníku Daily Mail. Sexsymbol mnohých žien C. Ronaldo oslavoval vo štvrtkových večerných hodinách posun vo svojej kariére s americkou multimilionárkou Paris Hiltonovou v Los Angeles. Komentátori ďalšieho prestížneho britského periodika The Guardian si myslia, že Ronaldo sa stane sám osebe celosvetovou obchodnou značkou, tak ako svojho času ďalší bývalý hráč Manchestru United i Realu Madrid David Beckham.
Samotný portugalský reprezentant komentoval ponuku Realu Madrid pre Daily Mirror slovami: “Je to historický moment. Ide o obrovskú sumu peňazí. Lichotí mi, že o mňa majú záujem dva najlepšie kluby tejto planéty. O ponuke Realu Madrid a následnom súhlase ManU s podmienkami rokovania som sa dozvedel počas mojej dovolenky v Spojených štátoch amerických,” cituje Ronaldove slová Daily Mirror.
Predstavitelia United sa až do podpisu zmluvy odmietajú vyjadriť k prípadnému prestupu, celá záležitosť by sa mala uzavrieť do 30. júna.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *