Kaká sa už teší na spoluprácu s Cristianom Ronaldom

Brazílsky futbalový reprezentant Kaká sa podľa svojich vlastných slov neobáva toho, že jeho prestup z AC Miláno do Realu Madrid zostane v tieni príchodu Portugalčana Cristiana Ronalda na Štadión Santiaga Bernabéua. Staronový prezident španielskeho veľkoklubu Florentino Pérez získal Kaká za 67,2-milióna eur, čo predstavuje druhý najdrahší prestup histórie. Už o päť dní na to však Manchester United akceptoval 94-miliónovú ponuku Realu týkajúcu sa úradujúceho najlepšieho futbalistu sveta podľa FIFA Cristiana Ronalda. Ak sa Portugalčan dohodne s vedením “bieleho baletu” na podmienkach zmluvy, stane sa jeho prestup absolútne najdrahším v histórii futbalu.
Brazílsky ofenzívny stredopoliar, resp. útočník Kaká vôbec nezávidí svojmu potenciálnemu budúcemu spoluhráčovi, naopak, už sa veľmi teší na ich vzájomnú spoluprácu na trávniku. “Myslím si, že podpis kontraktu s Ronaldom je dobrý krok. Nepochybne je to jeden z najlepších hráčov na svete a Realu by určite pomohol v ďalších sezónach získavať tituly,” vyhlásil Kaká, ktorý sa momentálne nachádza s reprezentáciou Brazílie v Juhoafrickej republike, kde sa v nedeľu 14. júna začína VIII. ročník Pohára konfederácií FIFA 2009. “Teraz sa ma už na nič v súvislosti s Realom nepýtajte. Momentálne ma zaujíma len národný tím, s ktorým chcem vyhrať tento prestížny turnaj,” dodal bývalý hráč AC Miláno Kaká.
Vedenie Realu Madrid má naďalej záujem aj o ďalších hráčov – Francka Ribéryho z Bayernu Mníchov, Xabiho Alonsa z FC Liverpool či Davida Villu z FC Valencia. V prípade, že by príchod Villu stroskotal, do úvahy prichádza podpis zmluvy s Diegom Forlánom z Atlética Madrid.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *