Rooneyho slová o nenávisti voči Liverpoolu cenzurované


Predstavitelia Manchestru United v piatok vysvetžovali stiahnutie niektorých výrokov z rozhovoru s Waynom Rooneym z oficiálnej internetovej stránky anglického futbalového klubu, ktorými reprezentačný útočník pred sobotňajším ligovým duelom s FC Liverpool ešte viac vystupňoval rivalitu s odvekým súperom “červených diablov”. Rooney sa prejavil ako verný fanúšik menej slávneho liverpoolskeho klubu FC Everton, z ktorého prestúpil práve na Old Trafford. “Teším sa na ten súboj. Vyrastal som ako priaznivec Evertonu nenávidiaci Liverpool a to sa nezmenilo,” znel ostrý Rooneyho prejav antipatií voči “The Reds”. Hovorca Manchestru v piatok potvrdil, že tieto slová z rozhovoru pre klubovú televíziu sa už na oficiálnej stránke nedajú nájsť. “Rozhodli sme sa, že to bude najlepšie riešenie. Tento komentár by mohol vyvolať mnoho nenávistných reakcií, čo si neželá ani klub, ani Wayne,” uviedol hovorca. Upravená verzia Rooneyho výroku teraz trochu bezducho znie: “Teším sa na ten súboj, pretože som vyrastal ako priaznivec Evertonu.”
Zakončovateľ lídra Premier League pred manchesterským šlágrom 29. kola objektívne našiel aj pozitívne stránky na tíme Rafaela Beníteza. “Liverpool má brilantnú sezónu a postavil pred nás veľkú výzvu,” povedal Rooney a ocenil aj výkon konkurenta v osemfinále Ligy majstrov s Realom Madrid.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *