Po. jún 17th, 2024

Slovenský futbalový tréner Vladimír Weiss sa pre internetovú stránku svojho ruského klubu Saturn Moskovská oblasť z mesta Ramenskoje zveril so zážitkami z víkendového pobytu v Anglicku. Bývalý kormidelník Artmedie Bratislava vyjadril prekvapenie nad porovnateľnosťou manchesterského mestského derby United – City (3:1) s prvou ligou na východe:

“To si len v Rusku myslíme, že v Anglicku či Španielsku hrajú bohovia. V skutočnosti ruský futbal v máločom zaostáva za anglickým,” povedal nedávny ašpirant na post trénera A-tímu SR po Dušanovi Galisovi a dodal: “Najväčší dojem na mňa urobil Cristiano Ronaldo. Bolo vidieť, že v tejto sezóne chytil druhý dych. Okrem neho som tam však nevidel hráča, ktorý by bol hoden nášho mužstva,” so smiechom vyhlásil účastník záverečného turnaja MS v roku 1990. Weiss pritom v sobotu už doobeda sledoval iné derby medzi ManU a Manchestrom City, v ktorom sa takisto zrodil výsledok 3:1, ale v prospech menej renomovaného klubu.

“Do Anglicka som cestoval na pozvanie City. V tíme ich futbalovej akadémie do 18 rokov totiž hrá môj mladší syn Vladko, ktorý sa dostal na trávnik aj v tomto stretnutí.” Mládežníci “Citizens” si víťazstvom nad rivalmi posilnili vedúcu pozíciu v 10-člennej C-skupine Premier League “18”.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *