Ut. máj 28th, 2024

Výročná správa o stave najpopulárnejšieho britského športu za rok 2006 odporúča solidárnejšie rozdeľovanie financií v rámci všetkých ligových súťaží v Anglicku.

Prieskum finančnej situácie v elitných kluboch anglickej futbalovej Premier League v porovnaní s ostatnými účastníkmi súťaže ukázal, že umiestnenia na prvých štyroch miestach tabuľky podporené štedrými prémiami z Ligy majstrov poškodzujú konkurenčné tímy.

Výročná správa o stave najpopulárnejšieho britského športu za rok 2006, ktorú vypracovalo univerzitné futbalové centrum v londýnskom Birkbecku, odporúča solidárnejšie rozdeľovanie financií v rámci všetkých ligových súťaží v Anglicku.

“V roku 1993 až 27 percent všetkých príjmov putovalo na účty piatich najlepšie zarábajúcich klubov. V roku 2005 to už bolo 47 percent. Naša štúdia ukázala, že podobný trend panuje aj v ostatných krajinách Európy. Tohtoročné výsledky správy volajú po čiastočnej reforme v Premier League,” povedala profesorka Christine Oughtonová. V sezóne 2005/06 najviac finančných prostriedkov za televízne prenosy a rôzne bonusy získala štvorica Chelsea, Manchester United, Liverpool a Arsenal, ktorý len tesne predstihol mestského rivala Tottenham.

“Pri takýchto pomeroch v príjmoch môže mať napríklad rozdiel medzi štvrtým a piatym miestom a tým aj strata miestenky v Lige majstrov ohromné, priam ničivé následky,” uviedla Oughtonová a konštatovala, že podobne sú na tom zostupujúce kluby: “Osemnáste miesto môže oproti 17. priečke stáť klub milióny libier.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *