Ne. máj 26th, 2024

Španielska tlač sa v štvrtkových vydaniach predháňala v pompéznych titulkoch na margo dovŕšenia spanilej jazdy futbalistov FC Barcelona Ligou majstrov 2008/09. Prívlastky ako “legendárni” alebo “nesmrteľní” patrili k tým najbledším pri snahe blysnúť sa najoriginálnejšou charakteristikou tretieho vežkého triumfu zverencov Pepa Guardiolu v priebehu dvoch májových týždňov. “Šampióni! (trojnásobní),” siahol po jednoduchosti barcelonský denník La Vanguardia, podľa ktorého Barca a jej fanúšikovia zažili “víťazstvom v Lige majstrov najväčšiu noc v histórii klubu.”
Rímska finálová noc nenechala chladnými ani médiá sídliace v hlavnom meste Španielska Madride. “Tento tím.. to je umelecké dielo. Celá planéta sa skláňa pred najlepším mužstvom sveta,” vystrúhala poklonu rivalovi Marca. Ďalší športový denník AS podrobne rozobral “rozprávkové víťazstvo” 2:0 nad Manchestrom United, ktorým španielsky futbal “potvrdil svoju nadvládu”. Najpredávanejší El País vyzdvihol skutočnosť, že Barcelona dosiahla “legendárnu trojkorunu” a “svetový vrchol”. El Mundo zase píše o “barcelonskom impériu, ktoré v Ríme rozvrátilo sny Manchestru United”.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *