Giggs a spol. sa vo finále cítili trápne a hlúpo

Kapitán anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Ryan Giggs vyhlásil, že v stredajšom finálovom stretnutí Ligy majstrov 2008/09 sa cítil hlúpo. Rímske vyvrcholenie európskej futbalovej sezóny malo, až na úvodné minúty, jednoznačný priebeh. Obhajca prvenstva na čele s Cristianom Ronaldom, ktorý hral netradične na hrote útoku, pôsobil zdecimovane a napokon prehral 0:2.
“Všetci sme veľmi sklamaní z výsledku, ale najmä z prevedenej hry. Nedarilo sa nám takmer nič. Naopak, náš súper sa prezentoval atraktívnym a útočným štýlom,” lamentoval po zápase v rozhovore pre televíznu stanicu Sky Sports 35-ročný waleský veterán v drese “červených diablov” Giggs. “Vôbec sme nevyužili náš potenciál, čo ma mrzí zo všetkého najviac. V našich schopnostiach bolo zvíťaziť, žiaž, nepodarilo sa nám to. Začali sme pomerne slušne, vytvorili sme si dve či tri sžubné príležitosti, ale to bolo z našej strany všetko. Mali sme pokračovať v tlaku z úvodných minút počas celého duelu,” narážal Giggs na nevyužité šance Park Ji-sunga po priamom kope Cristiana Ronalda a strelu portugalského krídelníka, ktorá len tesne minula bránku Barcelony.
“Guardiolovi zverenci nás svojou umnou hrou prinútili cítiť sa hlúpo a trápne. Naháňali sme sa za loptou, zatiaľ čo Barcelončania si ju pekne posúvali z nohy na nohu a nepustili nás do hry. Musíme si z neúspechu zobrať ponaučenie. Všetko zlé je na niečo dobré. Verím, že už v budúcej sezóne budeme silnejší mentálne aj fyzicky,” dodal na záver Giggs.

brian
Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *