Po. mar 4th, 2024

Po rušnom roku je Rio rozhodnutý dokázať svoju oddanosť klubu a dopomôcť klubu získať nejaké trofeje.

Čo hovoríte na výkony v tejto sezóne?
Je vidieť určité pozitíva. Vidím ako tím rastie. Niektorí hráči, ako Wayne a Darren, sa neustále zlepšujú a napredujú. Fletch sa stáva hráčom, ktorým sa podľa všetkých v klube môže stať a berie na seba v strede poža viac zodpovedností potom, čo odišiel Roy Keane. Postupne vyzeráme viac ako tím. Na začiatku sezóny nám chýbala dôslednosť v hre, no pomaly sa to zlepšuje.

Keďže ste tak skoro vypadli z hry o Pohár LM a liga vyzerá už v nedohľadne, aké dôleľité je aby ste niečo vyhrali?
Manažér nám povedal, že sme tím v prestavbe. Mnoho nových mladých hráčov začalo pravidelne nastupovať, spoločne rastieme a na to treba čas. Výnimkou je Chelsea, ktorá napriek výmene tožkých hráčov podáva výsledky okamžite. No my máme mladých hráčov, oni nakúpili hotových.

Musí to byť ťažké vidieť Chelsea v takej forme?
Je to omnoho tažšie dosiahnuť naše cieľe. Na druhej strane nás to tlačí aby sme sa zlepšili ešte viac. Vieme, že máme na to, aby sme porazili veľke tímy, dokázali sme to proti Chelsea. No musíme podávať konštantné výsledky proti všetkým tímom, tak ako Chelsea. To je hlavná úloha pre náš tým.

Jeden z mladších hráčov je Wayne Rooney. Ako ho vnímate?
Wazza je výnimočný talent. Nemyslím si, že budem mať v budúcnosti možnosť ešte niekedy hráť s hráčom takéhoto kalibru. Je to skvelé mať takého hráča v tíme. Máme v tíme viac víťazných typov, ako Scholesy, Giggsy, Ruud, Ronaldo, no Wayne je výnimočný. Mohol by som tu sedieť a rozprávať slová chvály hodiny, no to všetko už bolo povedané.

To sú veľké slová pre tak mladého hráča.
Je jednoznačne jedným z najlepších, s akým som kedy hral. A má potenciál na to, aby sa stal najlepším na svete. Tieľ rád hrám so Scholesym, je to skvelý hráč tak ako Wazza.

Niektorí fanúšikovia hovoria, že Wayne sa môže pre tím stať tak dôleľitým ako bol Eric Cantona?
Ak on je ten, kto to vie dať všetko dokopy, tak ako Cantona, tak to by bolo úžasné. No Eric, ktorý viedol United, mal po svojom boku ďalších skvelých hráčov. Wazza je víťazný typ, no v tíme máme aj ďalších. Po pravde, je mi jedno, kto nás povedie. Dôleľité je aby nás doviedol k medailám.

Sir Alex posilnil mužstvo o dvoch obrancov. Čo si o nich myslíte?
Patrice je rýchly a technicky veľmi zdatný, takže ma neprekvapilo, že sme ho kúpili. Vidu som predtým nevidel, no vyzerá, že je to kvalitný hráč. Obaja budú skvelými posilami, vytvorí to pre nás viac možností v obrannej línii, hlavne keď sa vráti Gaby.

Prekvapilo Vás to, že ste kúpili až dvoch obrancov?
Stále sa snažíme posilniť mužstvo o správne typy hráčov. Nové tváre vždy prinesú do tímu osvieľenie. Už predtým sme boli v defenzíve dobrí, noví hráči nám pridajú na kvalite.

Ste spokojný s Vašou tohto sezónnou formou?
Som spokojný s tým ako momentálne hrám, no na začiatku sezónny som spokojný s mojími výkonmi nebol. Mal som pár zápasov, ktoré my nevyšli. Keď si postávite latku tak vysoko a potom sa vám nedarí, ste na seba kritický. K tomu sa pridajú ešte aj média, čo nie je vždy žahke zvládnuť.

Ako ste sa s tým vyrovnali?
Je to súčasť našej profesie. United je jeden z najväčších klubov na svete, a ak nehráte podľa očakávania, ocitnene sa pod pažbou kritiky.

Myslíte si, že kritika bola zaslúžená?
Média tvrdili, že ma to netrápi a podobné veci. Je to čudné. Bol som chválený za môj štýl hry. Keď hrám, hrám kľudne a uvoľnene. Niektorý si myslia, že do toho nedávam všetko. Myslia si, že kým nemáte krvou poliaty dres, tak do toho nedávate všetko. No ja mám dostatočne široké ramená na to, aby som sa týmto dokázal vysporiadať.

Na začiatku sezóny ste boli vypískaný vlastnými fanúšikmi potom, čo sa jednania ohľadom predĺženia kontraktu neblížili k žiadnemu záveru.
Nemohol som vyjadriť viac jasnejšie. Chcel som stále podpísať a všetci v šatni to vedeli. Povedal som im, pozrite, nikam neodchádzam. Podpíšem, o tom niet pochýb.Pár krát sa ma na to spýtali, ale potom čo som im povedal toto, už sa ma viac krát na to nespýtali.

Šokovala Vás reakcia fanúšikov?
Nebolo to veľmi príjemné byť vypískaný vlastnými fanúšikmi. Neprial by som to nikomu. No chápem ich, keďže v novinách sa toho popísalo mnoho. Ak by som bol ja na mieste fanúšika, možno by som sa tieľ pridal na ich stranu. Trvalo to dlhšie ako by sme si želali, no nakoniec všetko dobre dopadlo a ja som si vydýchol.

Zmenilo sa niečo na vašom vzťahu k fanúšikom po tejto skúsenosti?
Určite nie. Sú na mojej strane a tí, ktorí sa nedali oklamať novinami, vedeli, že podpíšem. Som rád, že je tomu už koniec a môžem sa sústrediť na futbal. Dúfam, že hráči vidia, že moje srdce bije pre United. Som tu šťastný, viac nemám čo dodať.

Konečne sa Vám podarilo skórovač za United a to proti Wiganu v decembri. Musela to byť pre Vás veľká úžava.
Bol som veľmi šťastný, že sa mi to konečne podarilo. Bral by som akýkožvek gól, aj za použitia oboch rúk. Všetci si zo mňa kvôli tomu strieľali. Vždy keď sme sa rozprávali o góloch, vždy si spomenuli na to, že ja som ešte žiaden nedal. Konečne som to zastavil.

Po tom ako ste nedali gól v 139 zápasoch, šokovalo Vás, keď lopta konečne padla to siete?
Bol to skvelý pocit. Neuveriteľné. Tešil som sa z toho viac, ako z čohokožvek iného a to aj preto, lebo som skóroval na Old Trafforde. Dať svoj prvý gól pred domácimi fanúšikmi, cítil som, že mi to každý doprial. Bolo to skutočne skvelé.

Máš stávku s Antonom, ktorý z Vas dá v tejto sezóne viac gólov. Zavolal Ti po zápase?
Zavolal a povedal, že máme obaja po jednom. O týždeň neskôr som pridal ďalší. Tentokrát povedal, aby som sa neobával, že aj tak zvíťazí on. Je ešte mladý a neskúsený … [smeje sa …]

Aká je cena pre víťaza stávky?
Ten, kto prehrá, platí večeru.

Veríš, že vyhráš?
Nerád rozprávam o tom v tomto zmysle. Ak vyhrám, tak vyhrám. Ak nie, tak nie. Jasné, že chcem vyhrať, ak vyhrá on, tak o tom bude rozprávať celé veky.

Na skórovanie ďalšieho gólu ste nemuseli dlho čakať. Dali ste ho proti WBA?
Áno. To ale bola riadna hlavička. Žiadna náhoda alebo chyba brankára. Bol by som ochotný zaplatiť ak by som mohol dať takých gólov viac.

Vyzerá to, že ste v tejto sezóne začali dávať viac gólov po rohoch?
Áno. Manažér a Carlos si všimli, že strieľame málo gólov z rohov. Popracovali sme na tom na pár tréningoch a vyplatilo sa. Cítim sa teraz viac sebavedomý, keď idem smerom dopredu.

Skórovali ste aj za Anglicko na poslednom svetovom šampionáte. Pozeráte už smerom na letné majstrovstvá?
Áno. Myslím na to. Klamal by som ak by som povedal niečo iné, no nechcem túto sezónu ukončiť bez trofeje. To by ma trápilo. Titul a LM je už preč, no hocijaká trofej mi postačí. Môže nám to pomôcť a začať úspešnú sériu.

Myslíte, že na to máte?
Samozrejme. Rastieme a zlepšujeme sa. V čase keď ukončim svoju kariéru chcem, aby som mal aspoň tolko pohárov ako Gary či Giggsy

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *