St. apr 24th, 2024

Henrikovi Larssonovi sa jeho trojmesačné pôsobenie na Old Trafforde neodmysliteľne vrylo do pamäti. V rozhovore pre Manchester United Radio sa lúči s Červenými diablami, priznávajúc, že si užíval každú minútu svojho pôsobenia v United.

Prinášame vám preklad tohto rozhovoru:

Užíval si si to tu?
Skutočne som si tu užíval. No nemyslel som, že čas pôjde tak rýchlo. Ak sa máte dobre, čas letí veľmi rýchlo. Je to fantastický klub, skvelá organizácia a hráči i fans United boli ku mne fantastickí.

A z hráčskej stránky?
Neskonale som si to užíval. Prísť sem a hrať s tak kvalitnými hráčmi ako sú v Manchestri United bolo fantastické, zvlášť v mojom veku! Trochu starnem a vôbec som už neočakával, že dostanem možnosť prísť a hrať za tento klub, no skutočne to bolo skvelé.

Hovoríš ako keby si mal 65, a nie 35!
(Smiech) Vo futbale, keď máte 35, ste už dávno povaľovaný za pozáručný tovar. Hral som tu s 20-21 ročnými. Ja som v 35-ročný starý futbalista. No užíval som si každú minútu tejto skúsenosti.

Často si cestoval do Švédska a naspäť sem, nebolo to trochu únavné?
Bol som doma iba dva–tri krát, takže sa to dalo zvládnuť. Ale moja žena a deti sem cestovali zrejme viac ako ja. Takže to bolo únavné pre nich. Ale vedel som pri podpise zmluvy, že to bude toho súčasťou. Nesťažujem sa. Páčilo sa mi tu tak, že sa nemôžem sťaľovať.

Splnilo to tvoje očakávania?
Keď som prišiel, nevedel som ako ma použijú, ako často budem hrať, kožko zápasov odohrám. No vlastne som si zahral dosť zápasov, čo je dobre. Moje očakávania? Žiadne som v skutočnosti nemal. Len som chcel chytiť šancu a užiť si každú minútu na ihrisku s prístupom užívania si toho a získania z toho čo najviac.

Skórovať pri debute na Old Trafforde, na to sa nezabúda…
Áno, bolo to brilantné. Streliť gólov pri mojom debute na Old Trafforde a vyhrať zápas, to je špeciálna spomienka, ktorá mi vždy rozjasní tvár. Pre mňa to bolo pekné, ale vždy je najdôležitejšie, ak tím vyhráva, takže to bolo pre mňa dôležité v deň môjho debutu.

Aká je tvoja najlepšia spomienka?
No, neviem. Poviem vám po sobote, dúfam, že najlepšia ešte len príde. Mám toško dobrých spomienok, že by som nechcel tu a teraz vyberať jednu z nich. No keď sa pozriem späť na mojich 10 týždňov tu, budem spomínať na môj čas v Manchestri skvele, s Veľkým množstvom skvelých spomienok. Bola to síce len krátka zastávka v klube, ale zanechalo to vo mne Veľký dojem.

Tak aj za manutd.sk prajeme Henrikovi „Henkemu“ Larssonovi všetko dobré do ďalšieho športového a osobného života.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *