So. jún 22nd, 2024

Portugalský futbalový stredopoliar Cristiano Ronaldo má zmluvu s Manchestrom United do roku 2010, v súčasnosti však rokuje o jej predĺžení.

Cristiano Ronaldo potvrdil, že medzi ním a vedením “červených diablov” prebiehajú diskusie o predĺžení súčasnej zmluvy, zároveň však uviedol, že jedného dňa by rád hral španielsku ligu.

“Rozprávali sme sa a dúfam, že čoskoro dospejeme k dohode. Nič však ešte nebolo definitívne uzavreté. Rád by som zostal,” povedal 22-ročný rodák z Funchalu pre rozhlasovú stanicu Antena 1. “Všetci vedia, že mám veľmi rád Španielsko a jedného dňa by som určite chcel hrať v Primera Division, ale momentálne som šťastný v Manchestri. Ak neodídem teraz, ale za také dva, tri, štyri roky, päť rokov, tak budem veľmi rád, že som pôsobil v skvelom klube,” skonštatoval C. Ronaldo a dodal:

“V živote nič nie je isté ale ako som povedal, chcem tu zostať. Vo futbale však nie sú žiadne garancie.”

Aj keď má 44-násobný reprezentant platný kontrakt s tímom z Old Traffordu do roku 2010, spomína sa jeho odchod po sezóne do Realu Madrid či FC Barcelona. Do Manchestru prišiel v auguste 2003 zo Sportingu Lisabon za 17,6 milióna eur na päť rokov, v novembri 2005 bola platnosť jeho zmluvy predĺžená o ďalšie dva roky.

Cristiano Ronaldo má v aktuálnej sezóne v Premier League na konte 16 gólov, čo je historicky najviac v podaní záložníka v najvyššej anglickej súťaži. Líder kanonierov Didier Drogba z FC Chelsea zatiaľ zvládol 18 presných zásahov

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *