Ut. júl 16th, 2024

Hneď po finále anglického FA Cup-u sa na strane protagonistov tohto dlho očakávaného súboja rozprúdili prvé debaty o budúcej sezóne, hlavnými aktérmi týchto psychologických súbojov boli samozrejme tréneri Jose Mourinho a Alex Ferguson.

Kým tréner Manchestru tvrdil, že mužstvo sa čoskoro dostane zo sklamania, ktoré mu priniesla prvá prehra na novom štadióne vo Wembley, kormidelník Chelsea sa zamýšžal nad tým, aké ťažké bolo získať túto trofej po tom, čo sa jeho mužstvo počas celej sezóny muselo boriť s početnými zraneniami viacerých hráčov. “Akceptovať prehru v samom závere je veľmi ťažké, ale vo futbale sa takéto veci dejú,” povedal Ferguson. “Nemôžte byť prekvapený. Je potrebné akceptovať to a zmieriť sa s tým,” pokračoval vo vyjadrení 65-ročný tréner “červených diablov”. Rodák z Glasgowa bol po stretnutí nešťastný z toho, že jeho tím nezískal v Anglicku “double”, no na tlačovej konferencii nezabudol spomenúť fakt, že Manchester má vo vrecku titul z Premier League, ktorý je oveľa cennejší ako zisk FA Cup-u. Mourinho novinárom povedal, že si myslí, že táto sezóna bola pre jeho klub lepšia ako tá predchádzajúca, aj keď v tej minulej získali titul, čo sa im tento rok nepodarilo. “Nie som kúzelník, nemôžem predpokladať, ako by sa isté veci vyvíjali, ak by sa nám vyhýbali zranenia. Faktom ale je, že nám štyri mesiace chýbal brankár Čech, rovnako dlho absentoval aj Terry, Robbena suľovali zranenia počas celej sezóny a Carvalho v jej konci už ani nehral,” povedal portugalský tréner. Mourinho tiež povedal, že si myslí, že od budúcej sezóny pribudne k najlepšej štvorke anglických klubov (Chelsea, Manchester, Arsenal a Liverpool) aj mužstvo Tottenham Hotspur.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *