Pi. júl 12th, 2024

Josemu Mourinhovi vyšla jeho predpoveď spojená s historickou paralelou. Keďže Chelsea bola posledným víťazom FA Cupu na starom štadióne Wembley, musí byť logicky aj tým prvým vo vynovenom svätostánku anglického futbalu. Stalo sa. Londýnsky Veľkoklub získal prestížny pohár opäť po siedmich rokoch, pričom celkovo v histórii po štvrtý raz.

V rokoch 2001 – 2006, keď sa hralo finále FA Cupu na “náhradnom” Millennium Stadium v Cardiffe, bola Chelsea pritom len raz. Aj to si v roku 2002 pripísala prehru 0:2 s Arsenalom.
“Som v tomto klube tri roky a získal som s ním už všetky trofeje, ktoré možno na Britských ostrovoch vo futbale dosiahnuť,” pochválil sa kontroverzný Portugalec, ktorý šéfuje lavičke Chelsea od roku 2004 a v práve vrcholiacej sezóne získal oba anglické poháre – Ligový aj FA Cup. Nezabudol však vyzdvihnúť svojich hráčov, lebo oni a nie on vybojovali v sobotu Veľké víťazstvo po predĺžení nad Manchesterom. “Zaslúžia si to všetci do jedného. V sobotu podali ako tím výnimočný výkon a so sezónou plnou boľačiek a sklamaní sa rozlúčili naozaj štýlovo,” vyzdvihol Mourinho.
Aj keď tréner “The Blues” po zápase suverénne tvrdil, že jeho zverenci by od ManU nedostali gól ani do rána, nemal celkom pravdu. Jeden totiž zrejme dostali, ibaže nebol uznaný. Na konci prvého predĺženia Ryan Giggs dostal v sklze loptu spolu s brankárom Petrom Čechom za bránkovú čiaru, rozhodca ju však za čiarou nevidel. A tak sa kopalo iba od bránky Chelsea. “Lopta bola za čiarou,” pripustil Čech, ale zároveň dodal: “Ale bolo to aj s faulom na mňa.” Dotknutý kapitán ManU Giggs, ktorý oblieka dres “červených diablov” už 16 rokov, sa darmo domáhal spravodlivosti: “Loptu som zreteľne videl za čiarou. Bola tam. Keď sa rozhodca v dôležitej chvíli prikloní na stranu súpera, akoby vám vzal nádej.” Tréner United Alex Ferguson sa na rozdiel od Giggsa v dôležitom okamihu domáhal nie uznania gólu, ale nariadenia pokutového kopu. “Keď gólman zakryje loptu tak, že ju nikto nevidí, či je za čiarou alebo nie, je to jasný pokutový kop. Čiarový to možno dobre nevidel, ale hlavný bol dosť blízko,” povedal Ferguson.
Veľké divadlo pre 90 000 divákov a milióny pri televíznych obrazovkách, ktorému možno chýbalo viac hernej kvality, ale nie atmosféry, napokon rozhodol v 116. min Didier Drogba. Kanonier z Pobrežia Slonoviny potvrdil povesť najlepšej kúpy Londýnčanov v ére Ambramovičových miliónov. “Milujem finálové zápasy. Viem sa na nich špeciálne motivovať. Ten gól proti Manchestru bol mojím prvým po dvoch rokov. Teraz môžem oslavovať ja, ale aj celé mužstvo,” uviedol Drogba. Stopér John Terry berie finálové víťazstvo vo Wembley ako satisfakciu za nevydarený záver sezóny v Premier League a Champions League. “Nezabalili sme sezónu predčasne a ´dreli´ až do konca. Na budúci rok sa vrátime ešte silnejší s vierou na ešte väčšie víťazstvá.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *