St. júl 24th, 2024

Anglická futbalová asociácia (FA) vyšetruje incident, ktorý sa odohral v sobotňajšom osemfinálovom zápase FA Cupu Everton – Manchester United (0:2). V 70. minúte zasiahla brankára hostí Roya Carrolla minca hodená z hžadiska do hlavy a hoci bol schopný pokračovať ďalej v hre, FA sa rozhodla konať. Hovorca FA Adrian Bevington potvrdil, že Futbalová asociácia vypočuje zástupcov liverpoolskeho klubu aj predstavitežov miestnej polície. “Indivíduá, ktoré to urobili, budú musieť niesť zodpovednosť za svoj priestupok a zodpovedať sa pred súdom,” dodal Bevington. “Osoby, ktoré majú na svedomí tento nehanebný čin, opustili štadión predtým, než ich polícia stihla zadržať. Myslím si však, že s pomocou kamier a záznamov, ktoré máme, nebude pre nás problém ich identifikovať,” povedal hovorca Evertonu Ian Ross.
Sobotňajší zápas, v ktorom sa v Goodison Parku prvýkrát od svojho prestupu do Manchestru United v lete minulého roku predstavil 19-ročný útočník Wayne Rooney, bol veľmi nervózny. Fanúšikovia Evertonu reagovali na každý dotyk svojho bývalého miláčika s loptou mohutným piskotom a po stretnutí sa mimo štadióna strhla hromadná bitka, po ktorej skončilo v putách 33 výtržníkov. Vedenie Evertonu navyše chce vyšetriť aj incident, ktorý mal ešte pred zápasom Rooney so zberačmi lôpt.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *