Ut. júl 16th, 2024

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini zložil Veľkú poklonu obom aktérom utorňajšieho prvého semifinálového stretnutia Ligy majstrov 2006/07.

Na Old Trafforde sa v obojstranne vynikajúcom zápase plnom zvratov, technických parádičiek a pekných gólov zrodilo víťazstvo Manchestru United nad hosťujúcim AC Miláno 3:2 (1:2). Šance oboch mužstiev pred budúcotýždňovou odvetou na San Sire sú však vzácne vyrovnané.

“Po takýchto dňoch a stretnutiach si uvedomujem, že je pre mňa potešením byť súčasťou európskeho futbalu a byť prezidentom UEFA. Utorňajší zápas bol vo všetkých smeroch pozitívnou reklamou futbalu na starom kontinente, ako aj Ligy majstrov. Chcel by som týmto vyjadriť moje blahoželanie všetkým, ktorí sa postarali o toto krásne divadlo, od hráčov, trénerov až po skvelých fanúšikov,” nechal sa počuť prvý muž európskeho futbalu.

V rovnakom duchu ako Platini sa po utorňajšom stretnutí vyjadrovali aj denníky v Anglicku a Taliansku. “V utorok nebolo na Old Trafforde ani jedno zdolané mužstvo. Oba kluby potvrdili svoje tradície a prispeli k tomu, že fanúšikovia si ich znovu vo svojich mysliach zaradili medzi skvelé tímy. United môžu oslavovať perfektný comeback, zatiaľ čo pre Milánčanov môžu mať dva góly z ihriska súpera v odvete cenu zlata,” napísal britský denník The Guardian.

V stredajšom vydaní talianskeho periodika Corriere della Sera sa píše: “Manchester si zaslúžil víťazstvo, ale Miláno môže ľutovať, že po dvoch krásnych góloch Kaká si neudržalo vedenie. ´Rossoneri´ môžu tento zápas vnímať ako premárnenú šancu. Boj o postup je naďalej otvorený. Utorňajší zápas bol krásny, v duchu fair-play. Skutočná nádhera.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *