Ut. júl 16th, 2024

Nedeľný program anglickej futbalovej Premier League postavil proti sebe štyri mužstvá s najvyššími ambíciami a s trénermi, ktorí sa nemajú veľmi v láske.

O to bolo väčšie prekvapenie britských divákov, keď si pred i po zápase Chelsea – Liverpool (1:0) podali ruku José Mourinho a Rafael Benitez. A to ešte netušili, že kormidelník Manchestru United Alex Ferguson po domácom dueli s Arsenalom prizná, že súper si víťazstvo 1:0 zaslúžil. Pokoj zbraniam na trénerských líniách akoby ani nezodpovedal nasadeniu mužstiev na trávnikoch, kde si hráči nič nedarovali.

Mourinho po prvom vrchole nedeľného futbalového večera dokonca ponechal bez kritického komentára aj vylúčenie Michaela Ballacka za faul na Moma Sissoka. “Nemáme problémy skrotiť svoje vášne. Je to otázka výchovy. Musíme si podať ruky, aby sme odovzdali odkaz divákom,” uviedol španielsky tréner Liverpoolu Benitez a zakopanie bojovej sekery potvrdil aj jeho portugalský sok Mourinho: “Dal by som prednosť podaniu rúk v tuneli, kde sme si mohli vymeniť aj pár slov, ale nebola k tomu príležitosť. Nad doterajším stavom nášho vzťahu nežiaril šťastím ani jeden z nás. Nemusíme byť najlepší priatelia, veď stojíme na opačných stranách. Dokážeme sa však navzájom rešpektovať. Obdivujem Benitezove trénerské kvality a som šťastný, že sme minulosť uzavreli podaním rúk.”

Na dobrej ceste k zmiereniu je aj dvojica Arsene Wenger, Alex Ferguson, aj keď druhý z nich musel prehltnúť prvú prehru svojho mužstva v novej sezóne.

“Zdá sa, že pod náš druhopolčasový výkon sa podpísala únava z Ligy majstrov, ale Arsenal si víťazstvo zaslúžil. Najmä v prvej 45-minútovke sme mali zopár sžubných šancí, ale na triumf to nestačilo. Nemám dojem, že by sme úplne stratili kontrolu nad zápasom, ale mal som pocit, že posledných 25 minút bol Arsenal silnejší,” komentoval Ferguson prvú ligovú výhru “kanonierov” v ročníku 2006/07.

Výkon svojich zverencov ocenil aj hosťujúci kouč. “Každý nás už odpisoval. Keď otvoríte noviny, nadobudnete dojem, že budúci rok bude Arsenal hrať druhú ligu. Našich ambícií sa nevzdávame. Chceme vyhrať ligu. Z uplynulých troch stretnutí sme nevyťažili tožko, kožko sme si zaslúžili. Dnes sme mohli pokojne mať na konte štyri víťazstvá,” smelo konštatoval Wenger.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *