Pi. apr 19th, 2024

Anglický futbalový klub Manchester United stále nevzdal svoju snahu o získanie stredopoliara Owena Hargreavesa z Bayernu Mníchov, dvojkou na zimnom nákupnom zozname je Rio-Antonio Mavuba.

podľa britského denníka Daily Star zostáva pred zimným prestupovým termínom vyhliadnutou stredopoliarskou jednotkou pre Manchester United Owen Hargreaves z Bayernu Mníchov. Mužstvo z Old Traffordu si však uvedomuje pravdepodobnú “nepredajnosť” 25-ročného rodáka z kanadského Calgary.

Bavorský Veľkoklub odmietol pred sezónou 2006/2007 ponuku vo výške 25 miliónov eur a naposledy potvrdil pretrvávanie svojej neoblomnosti koncom novembra. Alex Ferguson údajne označil za ďalšieho ašpiranta na doplnenie zálohy Ria-Antonia Mavubu z francúzskeho tímu Girondins Bordeaux. “Novinári o tom píšu, je toho plný web, ale nie som v priamom kontakte s Manchestrom United,” povedal 21-ročný Mavuba, ktorého otec Ricky reprezentoval Zair na MS 1974 a mama pochádza z Angoly.

Sám futbalista sa narodil na oceáne pri úteku rodiny z nepokojmi zmietanej africkej oblasti. Rodičom priznali vo Francúzsku štatút politických azylantov a obaja zomreli ešte počas tínedžerských rokov Ria-Antonia, ktorý v auguste absolvoval debut v drese A-tímu Francúzska.

“Nepoznám moju budúcnosť, ale nikdy som v sebe nepotláčal ambíciu dostať sa do špičkového mužstva,” vyhlásil hráč, ktorý má aj v pase uvedené, že sa narodil na mori.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *