St. máj 29th, 2024

Veľké postavy histórie Manchestru United prijali so pochopením rozhodnutie klubu akceptovať lukratívnu ponuku Realu Madrid a vzdať sa služieb najlepšieho futbalistu sveta v minulom kalendárnom roku Cristiana Ronalda. Úradujúci anglický šampión sa nechal obmäkčiť sumou 80 miliónov libier, čím prakticky súhlasil s najdrahším prestupom v histórii. Podľa bývalého hráča “červených diablov” Marka Hughesa, v súčasnosti trénera Manchestru City, je tento krok jeho úspešného kolegu Alexa Fergusona z dlhodobého hľadiska na prospech klubu. “Manchester United si určite dobre uvedomuje, že spraví dobrý obchod. Alex Ferguson vie pristúpiť ku kľúčovým rozhodnutiam veľmi rýchlo a myslím si, že aj na tomto vývoji situácie mal svoj podiel. Dobre vie, čo je pre budúcnosť klubu najlepšie, treba jeho postup rešpektovať. Je to pekný balík peňazí, Real Madrid však na tom určite neprerobí,” vyhlásil Hughes.
Jeden z Fergusonových predchodcov na lavičke United Tommy Docherty má podobný názor. “Myslím si, že United by mali na Ronalda čo najskôr zabudnúť a ísť ďalej svojím smerom. Nie je ťažké prísť na to, čo k tomu Alexa viedlo. Rovnaký problém by ho totiž čakal po skončení budúcej sezóny a potom znovu a znovu. Mám dojem, že Ronaldo už raz alebo dvakrát stratil trénerovu dôveru, napätie podľa mňa spôsobil jeho agent Mendes. Keď sa raz znepáčite Sirovi Alexovi, nič vám nepomôže, David Beckham by o tom mohol rozprávať. Nie je prípustné, aby v tíme vládla takáto disharmónia, United sa teraz môžu zbaviť tohto problému a hodiť starosti s Ronaldom na plecia Realu,” povedal pre Sky Sports News Tommy Docherty a na záver predpovedal Ronaldovu cestu do prepadliska futbalových dejín: “Manchester United je najlepší klub na svete, nech si Real Madrid a FC Barcelona myslia, čo chcú. Keď niekto odíde z Manchestru, čaká ho už iba pád.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *