St. máj 29th, 2024

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini je šokovaný rekordnou ponukou španielskeho veľkoklubu Real Madrid na prestup krídelníka Manchestru United Cristiana Ronalda. Finalista uplynulého ročníka Ligy majstrov súhlasil s odchodom jednej z najjagavejších hviezd svetového futbalu za obrovskú čiastku v podobe 94 miliónov eur (80 miliónov libier).
“Prehnané odstupné pri prestupoch tu máme pomaly každý deň,” vyhlásil Francúz, ktorý sa počas pôsobenia v štruktúrach UEFA neustále snaží o znižovanie výdavkov a zmenšovanie ekonomických priepastných rozdielov medzi klubmi, pričom v nasadzovaní do európskych pohárov myslí aj na finančne slabšie súťaže. “UEFA neustále pracuje s funkcionármi tímov na zmene systému, ktorý by mal byť založený na serióznejšej a transparentnejšej báze. Je to priorita súčasnosti,” dodal Platini, ktorého skutočne sklamali udalosti posledných dní.
Real Madrid sa totiž po príchode nového prezidenta Florentina Péreza v priebehu troch dní postaral o potenciálne najdrahší a tretí najdrahší prestup histórie, keď už s definitívou priviedol do tímu stredopoliara Kaká z AC Miláno. Stále momentálne najdrahší prestup patrí taktiež do “dielne” Pérezovho manažmentu, ktorý v roku 2001 získal za 76 miliónov eur Zinedina Zidana z Juventusu Turín.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *