So. apr 20th, 2024

Tréner anglického prvoligového futbalového klubu Manchester United Alex Ferguson upriamil pozornosť útočníka Oleho-Gunnara Solskjaera na sezónu spred ôsmich rokov, keď nórsky reprezentant zaznamenal v drese severanov a “červených diablov” dohromady 20 gólov.

Bolo to práve v ročníku 1998/99, keď United práve vďaka jeho presnému zásahu v nadstavenom čase finálového stretnutia Ligy majstrov proti Bayernu Mníchov zvíťazil 2:1 a mohol zdvihnúť nad hlavu víťaznú trofej. V tejto sezóne má “večný náhradník” na svojom konte zatiaľ šesť gólov a je tak na dobrej ceste priblížiť sa k svojmu výkonu spred ôsmich rokov.

V posledných troch rokoch zápasil 33-ročný zakončovateľ so zdravotnými problémami. Presne pred rokom Ferguson dokonca vyhlásil, že si nie je istý, či sa Solskjaer ešte niekedy vôbec objaví na zelenom trávniku. O 12 mesiacov neskôr je však situácia úplne iná ale Ole-Gunnar je znovu pevnou súčasťou tímu z Old Trafford.

“Už pred pár týždňami som hovoril, že táto sezóna by sa mu mohla vydariť. Teraz som o tom presvedčený ešte Oveľa viac. Navyše sa domnievam, že by sa mu mohlo podariť streliť 20 gólov,” vyhlásil Ferguson.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *