Pi. júl 19th, 2024

Po letisku s meno Georgea Besta v Belfaste a pripravovanej tlači päťlibrových bankoviek s jeho podobizňou postavia v Belfaste na večnú pamiatku severoírskej futbalovej legendy sochu v životnej Veľkosti.

Výdavky na sochu v životnej Veľkosti futbalovej legendy Georgea Besta v severoírskom Belfaste plne pokryjú príspevky jeho fanúšikov. Nezabudnuteľný krajný záložník Manchestru United, ktorý zomrel ako 59-ročný, debutoval v tíme “červených diablov” v roku 1963 ako sedemnásťročný, v roku 1968 sa stal európskym hráčom roka.

Predstavitelia hlavného mesta Severného Írska už rozhodli, že socha bude stáť priamo pred mestskou radnicou. K jednému z desaťtisícov fanúšikov navždy živej legendy patrí aj útočník Leedsu United David Healy, ktorý naposledy v reprezentačnom drese Severného Írska šokoval v septembrovom kvalifikačnom zápase o postup na ME 2008, keď do siete Španielov zaznamenal pri výhre 3:2 hetrik.

“Ako každý futbalový fanúšik a hráč z tejto krajiny aj u mňa bol, je a bude George hrdinom,” povedal Healy. Na počesť Besta už pomenovali letisko v Belfaste a v najbližšej dobe sa ocitne vyobrazený aj na britských bankovkách.

Zástupcovia Ulsterskej banky informovali, že futbalista sa dostane na päťlibrovú bankovku, ktorá vyjde v limitovanej sérii 1 milión kusov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *