St. júl 24th, 2024

Tréner anglického prvoligového futbalového klubu Manchester United Alex Ferguson zdôraznil, že jeho mladí zverenci mu dávajú silu aj naďalej vykonávať túto náročnú prácu. Šesťdesiatpäťročný Škót začne v auguste už svoju 21. sezónu v rade na lavičke “červených diablov” a ešte sa podľa jeho vlastných slov zďaleka nechystá odísť do futbalového dôchodku. Cristiano Ronaldo a spol. získali pre tím z Old Traffordu už deviaty majstrovský titul v ére pôsobenia Fergusona na poste hlavného kormidelníka.
“Raz určite skončím, avšak nemám vôbec tušenie, kedy sa tak stane. Mladíci v našom tíme mi pomáhajú zabudnúť na svoj vek. Je radosť sledovať Cristiana Ronalda a Wayna Rooneyho na tréningu, keď predvádzajú všetky svoje kúsky a triky,” nechal sa počuť populárny Sir Alex, ktorý mal pôvodne skončiť už po sezóne 2001/02. Napokon však zmenil svoje rozhodnutie, predĺžil zmluvu na ďalšie tri roky a následne sa opäť rozhodol pokračovať v trénerskej kariére v ManU.
“Pokiaž mi vydrží zdravie, tak nebudem uvaľovať nad odchodom. Momentálne sa však cítim dobre a to je ten rozhodujúci faktor,” povedal Ferguson, ktorému pred štartom novej sezóny robí vrásky dvojica Alan Smith a Ole Gunnar Solskjaer. Smith sa totiž po príchode nových hráčov Andersona, Naniho a Owena Hargreavesa rozhodol, že by chcel z Old Traffordu odísť. Ďalšia útočná akvizícia Solskjaer si pre zmenu zranila koleno a je otázne, či sa stihne dať do poriadku pred začiatkom nového ročníka anglickej najvyššej súťaže.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *