Fanúšik Evertonu Rooney bude v nedeľu bojovať o postup ManU

Útočník anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Wayne Rooney nebude podľa vlastných slov počas nedeľňajšieho semifinálového zápasu anglického FA Cup-u proti FC Everton, klubu v ktorom vyrastal, pociťovať žiadny sentiment. Dvadsaťtriročný anglický reprezentant prestúpil na Old Trafford v roku 2004 za približne 27 miliónov libier, no aj naďalej vraj zostal fanúšikom konkurenčného Evertonu.
“Stále pre mňa niečo znamená, že súperom bude Everton. Je to klub, v ktorom som vyrástol, a ktorý som podporoval. Bude to pre mňa vežký deň, hoci najdôležitejšie bude, aby sa United prebojoval do finále. Dúfam, že budem v nedeľu v základnej zostave aj preto, lebo vo finále Ligového pohára som nehral,” nechal sa počuť liverpoolsky rodák Rooney.
Strelec dvoch gólov v marcovom prípravného merania síl so Slovenskom vo Wembley je známy ako univerzál, ktorý môže hrať kdekoľvek v útoku, ale pokojne aj v krídelných priestoroch stredovej formácie: “Nemám problém s tým, kde hrám. Ak dokážem pomôcť mužstvu k dobrým výsledkom, rád to urobím. Je skvelé hrať v klube ako je Manchester United, v každej sezóne vás čaká mnoho vežkých zápasov.”

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *