Po. máj 27th, 2024

Český reprezentačný brankár FC Chelsea Petr Čech bude po operácii hlavy svojmu tímu chýbať niekoľko mesiacov. Čech počas víkendového ligového stretnutia proti Readingu inkasoval kopanec.

Stret s hráčom súpera Stephenom Huntom sa skončil fraktúrou jednej z lebečných kostí. Český gólman je stále v nemocnici, kde podstúpil operáciu. podľa trénera Chelsea Joseho Mourinha bolo počínanie Hunta úmyselné. Hráč tvrdí, že z jeho strany nešlo o zákerný faul, ale nešťastnú zhodu okolností. Situáciu bude posudzovať disciplinárna komisia Anglickej futbalovej federácie, ktoré rozhodne, či dodatočne potrestá Hunta alebo trénera Chelsea za jeho pozápasové výroky.

Podľa denníka Daily Mirror a nemenovaného zdroja bol Čech pred prevozom do nemocnice v bezvedomí. Lekári sa obávali najmä poškodenia mozgu. “Ak sa Petr Čech vráti na trávniky príliš skoro, môže sa mu to stať osudným. Najväčšie riziko by podstúpil pri opakovanom údere do ešte nedoliečenej hlavy. Jeho návrat pripadá do úvahy až po pol roku,” povedal odborník Peter Hamlyn.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *