Po. júl 15th, 2024

Futbalovým vzorom hviezdnych mladíkov anglického klubu Manchestru United by mal byť podľa predstáv trénera Alexa Fergusona nórsky útočník Ole Gunnar Solskjaer.

Hrdina pamätného finále Ligy majstrov z roku 1999 je podľa Fergusona žiarivým príkladom pre Wayna Rooneyho aj Cristiana Ronalda. Obaja talentovaní hráči vstúpili na futbalovú scénu impozantným spôsobom, nevyhli sa však istým výkyvom výkonnosti a navyše viackrát dokázali, že nie sú psychicky pripravení niesť úlohu lídrov “červených diablov”.

“Wayne a Cristiano by sa mohli od Oleho veľa naučiť. Je to hráč, ktorý stojí nohami pevne na zemi a zostáva skromný, čo je v tímovom športe skvelá vlastnosť. Ole, Ryan Giggs, Paul Scholes a Gary Neville sú nepochybne z toho istého cesta,” povedal Ferguson a odporučil Rooneymu a Ronaldovi lekcie z efektivity pri videu:

“Z technického hľadiska by sa mali z videa poučiť pri sledovaní rôznych gólových situácií, ktoré Ole počas svojej kariéry zužitkoval. Úroveň zakončovania bola u Oleho od jeho príchodu na tom najvyššom stupni. Keď k nám prestúpil, povedali sme mu priamo, že bude asi dva roky trvať, kým sa dostane do prvého tímu. V zápase rezerv proti Leedsu však dokázal, že do neho patrí a keď dvakrát skóroval hneď pri prvom striedaní proti Blackburnu, už sa jeho gólostroj nezastavil,” dodal škótsky kormidelník na adresu Solskjaera, ktorý sa do zostavy United vrátil po dlhodobom trápení so zraneniami.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *