Beckham prekonal Moora, rekord oslávil asistenciou

Ikona anglického futbalu David Beckham sa zásluhou štartu v sobotňajšom prípravom zápase proti Slovensku (4:0) stala hráčom z poža s najväčším počtom štartov v drese reprezentácie “Albiónu”. Tridsaťtriročný stredopoliar hral od druhého polčasu, keď na ihrisku vystriedal Aarona Lennona a v 70. min nacentroval Waynovi Rooneymu na druhý gól Angličanov. Pre Beckhama to bol 109. zápas v národnom výbere, čím prekonal legendárneho Bobbyho Morra, s ktorým sa doteraz delil o prestížne druhé miesto v anglických štatistikách. Absolútne najviac medzinárodných zápasov (125) z anglických futbalistov má na konte gólman Peter Shilton. K jeho zápisu by sa populárny “Becks” mohol eventuálne priblížiť počas majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike.
“Je to pre mňa a celú moju rodinu obrovská pocta, budem oslavovať v pokoji svojho londýnskeho domu. Keď som mal odohratých 94 či 95 zápasov, neočakával som, že dosiahnem métu sto duelov. Následne mnoho ľudí predpokladalo, že pri okrúhlom jubileu ukončím kariéru v národnom drese, teraz som ale veľmi šťastný,” povedal bývalý futbalista Manchestru United a Realu Madrid, ktorý je v súčasnosti ako kmeňový hráč amerického Los Angeles Galaxy na hosťovaní v AC Miláno. “Vždy, keď zápas začnete na lavičke náhradníkov, dúfate, že sa napokon dostanete na ihrisko a dokážete ovplyvniť meranie síl. Mal som šťastie, že sa mi podarilo naservírovať spoluhráčom zopár dobrých prihrávok,” vyhlásil hráč s vynikajúcou kopacou technikou, ktorý v reprezentáci debutoval v septembri 1996 proti Moldavsku.
David Beckham podľa vlastných slov neočakával, že sa mu podarí stať sa hráčom s najväčším počtom štartov v reprezentačnom drese Albiónu. “Pôsobenie v Miláne mi poskytuje väčšie šance hrať na vrcholovej úrovni, ktorá je nevyhnutná pre účasť v reprezentácii. Zlepšila sa najmä moja fyzická kondícia. Ak by sa mi podarilo prekonať aj Shiltonov rekord, bolo by to skvelé. Musíme sa však najprv kvalifikovať na majstrovstvá sveta a ja by som sa mal vyhýbať zraneniam. Osobne by som si veľmi rád ešte na jednom či dokonca dvoch svetových šampionátoch zahral,” nechal sa počuť londýnsky rodák.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *