Terry tvrdí, že Rooney prekoná Beckhamov rekord

Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie John Terry je presvedčený, že kanonier Manchestru United Wayne Rooney dokáže prekonať rekord Davida Beckhama v počte štartov hráča z poľa v drese národného výberu krajiny “Albiónu”. Tridsaťtriročná ikona anglického futbalu v sobotňajšom priateľskom zápase proti Slovensku (4:0) zaznamenala svoj 109. reprezentačný duel, čo je o jeden viac ako má na svojom konte legendárny Bobby Moore. Absolútne najviac medzinárodných zápasov (125) z anglických futbalistov má na konte gólman Peter Shilton.
Rooney, ktorý je od Beckhama o desať rokov mladší, prekonal slovenskú obranu dvakrát a vyhlásili ho za najlepšieho hráča stretnutia. V stredu v kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá sveta 2010 do JAR proti Ukrajine s najväčšou pravdepodobnosťou zaznamená už svoj 50. štart v najcennejšom drese. “Jeho potenciál je obrovský,” povedal 28-ročný Terry, ktorý práve v súboji proti Slovákom dosiahol jubilejnú polstovku duelov za Anglicko a dodal: “Pred zápasom sa rozprávalo najmä o Beckhamovom rekorde a mojom 50. reprezentačnom zápase, Waynovi som však povedal, že jedného dňa môže pokojne zdolať métu 150 duelov. Je to realistická predikcia. Je veľmi mladý a talentovaný futbalista, jeden z najlepších na svete. Mohol mať na svojom konte asi o 20 štartov viac, nemohol však hrať pre zranenia či kartové tresty.” Dva góly liverpoolskeho rodáka do siete Štefana Seneckého mali poradové čísla 20 a 21, čím Rooney naznačil, že ani rekord Sira Bobbyho Charltona v počte strelených gólov v anglickom drese nemusí odolať. Charlton za Anglicko skóroval 49-krát. “Má skvelý pohyb a futbalové myslenie, neustále predstavuje pre súperov nebezpečenstvo. V ostatných dňoch sa mnoho špekulovalo o Waynovej disciplíne. Myslím si, že ho práve vidíme dospievať na ihrisku i mimo neho,” zložil poklonu svojmu reprezentačnému spoluhráčovi, no konkurentovi v boji o titul šampióna Premier League, hráč londýnskej Chelsea John Terry. “Wayne bol skvelý, tvrdo na sebe pracoval v tréningu počas celého týždňa a aj v drese Manchestru United predvádza úžasné výkony. Je to výnimočný hráč a my máme šťastie, že reprezentuje Anglicko,” povedal na Rooneyho adresu Beckham. Chválou na bývalého hráča Evertonu nešetril ani reprezentačný kouč Fabio Capello: “Som veľmi šťastný, že máme Rooneyho. Hral výborne a vsietil dva góly. Je pre Anglicko mimoriadne dôležitým hráčom. Prirovnal by som ho k žolíkovi v balíčku kariet, dokáže hrať na akejkoľvek pozícii.”
“Som mimoriadne šťastný, že som odohral už päťdesiat zápasov za Anglicko. Možno to nebolo v médiách až tožko diskutované, ale mne to neprekáža. Je to vežký úspech. Teraz vzhliadam k ďalšiemu jubileu, stovke zápasov. Musím však zostať zdravý a podávať dobré výkony na klubovej i reprezentačnej úrovni,” povedal Terry a vyjadril sa aj k zápasu proti zverencom Vladimíra Weissa: “Začali sme skutočne dobre a mohli sme veľmi rýchlo vyhrávať o dva či tri góly. Potom sme dokázali pridať ďalšie presné zásahy a predviedli sme dobrú hru. Dôležité je, aby sme taký výkon zopakovali aj v stredu proti Ukrajine.”

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *