Po. júl 22nd, 2024

Anglická Premier League uzavrela novú zmluvu o predaji práv na televízne prenosy do zahraničia.

Elitná anglická futbalová súťaž Premier League doviedla do konca rokovania o novej zmluve o predaji práv na televízne prenosy vysielané do zahraničia.

Hodnota práv sa vyšplhala na 625 miliónov libier, ktoré pribudnú k balíku 1,7 miliardy libier od spoločností BSkyB a Setanta za televízne prenosy vysielané na Britských ostrovoch. Na najvyšší prídel sa môže v sezóne 2007/08 tešiť majster, ktorému zmluva do pokladnice “nasype” 50 miliónov libier.

Ďalšie financie Premier League získa z kontraktov o vysielaní prostredníctvom mobilných sietí a internetu. “Táto zmluva nás posunie na novú úroveň. Víťaz ligy, ktorý vlani dostal 30 miliónov libier, získa budúci rok okolo 50 miliónov, zatiaľ čo pôvodných 30 miliónov bude patriť mužstvám z dna tabuľky,” prezradil šéf exekutívy Premier League Richard Scudamore.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *