Št. apr 25th, 2024

V úvodnom semifinálovom stretnutí Anglického pohára vo futbale FA Cup 2008/09 zvíťazil FC Chelsea nad svojím mestským rivalom Arsenalom 2:1 a postúpil do finále. Na vypredanom londýnskom štadióne Wembley (88 103 divákov) obidva tímy predvádzali od úvodu ofenzívny futbal plný krásnych akcií. “Kanonieri” sa ujali vedenia gólom rýchlonohého anglického reprezentanta Thea Walcotta v 18. min, ktorý sa presadil strelou z voleja z vnútra pokutového územia. Ešte do polčasovej prestávky na jeho presný zásah odpovedal Florent Malouda, ktorý prekábatil obrancu Emmanuela Ebouého. Víťazstvo a postup do finále zariadil pre “The Blues” kanonier Pobrežia Slonoviny Didier Drogba gólom v 84. min. V nedeľu je na programe druhé semifinále FA Cupu, v ktorom proti sebe opäť vo Wembley nastúpia Manchester United a FC Everton (výkop o 17.00 h SELČ).
Výsledok sobotňajšieho semifinálového duelu Anglického futbalového pohára (FA Cup, hralo sa na jeden zápas):
Arsenal Londýn – FC Chelsea 1:2 (1:1) – do semifinále postúpila Chelsea
Góly: 18. Walcott – 33. Malouda, 84. D. Drogba, 88 103 divákov