Peter Schmeichel verí v extrémne úspešnú sezónu ManU


Bývalý gólman anglického futbalového veľkoklubu Manchester United Peter Schmeichel verí, že “červení diabli” si v blížiacom sa sobotňajšom šlágri 29. kola Premier League 2008/09 proti FC Liverpool pripíšu na svoje konto víťazstvo a urobia dôležitý krok k zisku ďalšieho ligového primátu. Dánskeho gólmana považujú za jedného z najlepších mužov medzi troma žrďami v novodobej histórii. V 90. rokoch minulého storočia svojimi výkonmi pomohol ManU k zisku niekoľkých trofejí. V prípade plného bodového zisku v stretnutí proti “The Reds” môžu zverenci Sira Alexa Fergusona odskočiť svojim najväčším prenasledovatežom na rozdiel 10 bodov.
V tejto sezóne už klub z Old Trafford získal tri trofeje – Anglický superpohár (tzv. Community Shield), Ligový pohár – Carling Cup a dominoval aj na decembrových majstrovstvách sveta klubov. “Červení diabli” sú tak na najlepšej ceste k zisku neuveritežných šiestich trofejí, keďže sa prebojovali už do semifinále Anglického pohára – FA Cupu, v Lige majstrov 2008/09 postúpili cez taliansky Inter Miláno do štvrťfinále a v dlhodobej súťaži Premier League sú na čele tabužky.
“Súčasný káder Manchestru je najlepší v ostatnom období. Osobne si myslím, že je to vôbec najlepší káder ManU v histórii. Počas môjho pôsobenia v Manchestri sa nám podarilo získať tri trofeje v jednej sezóne. Verím, že súčasný tím môže byť ešte úspešnejší,” vyhlásil majster Európy z roku 1992 Schmeichel. “Ryan Giggs mi pred niekoľkými mesiacmi povedal, že keď na tréningu hrajú proti sebe modelovaný zápas jedenásti proti jedenástim, vyzerá to, akoby hrali proti sebe dva vyrovnané tímy,” dodal bývalý vynikajúci gólman.
Ak mužstvo z Old Traffordu naozaj získa domáci titul, vyrovná rekord FC Liverpool v počte 18 triumfov v najvyššej anglickej súťaži. Stretnutie Manchester United – FC Liverpool je na programe v sobotu 14. marca o 13.45 h SEČ.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *