Pi. apr 26th, 2024

Červení diabli na domácom “trávniku” remizovali s britkým nováčikom z Readingu a zápas 5. kola FA Cupu si zopakujú na Madejki Stadium.

Tento víkend se nehrála Premier League, nýbrž FA Cup. Manchester byl před zápasem velkým favoritem díky domácímu prostředí a ligovému náskoku 23 bodů před svým dnešním soupeřem.Obě mužstva mají výbornou formu, kterou potvrdili v minulém ligovém kole, když Man.Utd vyhrál nad Charltonem 2-0 a Reading nad Aston Vilou stejným poměrem.

Manchesteru chyběli dva hráči.Rooney a Van Der Sar. Rooney nemohl hrát kvůli pěti žlutým kartám a Van Der Sar ještě nebyl zcela fit po zlomenině nosu, kterou utrpěl v zápase s Tottenhamem..Alex Ferguson nechal odpočívat např. Ferdinanda a Giggse. Readingu kvůli nabitému programu chyběl Leroy Lita, kterého nechal trenér hostů Steve Coppel odpočívat stejně tak jako Hunta, který seděl alespoň na lavičce.

Ze začátku byl o něco lepší Manchester.Po krásné přihrávce Sahy se ocitl sám před brankářem hostí Park Ji Sung, ale bránu Readingu netrefil.Po přesném pasu Carricka se sám před brankářem hostí ocitl Solskjaer, ale jeho pozemní střelu brankář vyrazil na roh.

Hrál se poměrně klidný fotbal bez větších příležitostí.United byl sice stále lepší, nedokázal však gólově navázat na předešlé zápasy.V ojedinělé šanci na vedoucí gól se Louis Saha dostal až do šestnáctky hostů, znovu však střílel nad.Na Old Trafford se okolo 30 minuty začali množit malé šance Man.Utd. Do pokutového území se znovu prodral agilní Saha nacentroval, ale obrana Readingu si poradila.Už v nastaveném čase se probíjel Ronaldo u pokutového území nahrál nabíhajícímu Carrickovy, ten z první vystřelil krásně k tyči a tak se Man.Utd ujal vedení.Do konce poločasu se již nic nestalo a tak Manchester šel do šaten z jednogólovým náskokem.

V druhém poločase měl první šanci Manchester. Ronaldo si sklepl míč a akrobaticky zakončil těsně vedle.Po této šanci se dlouho nic nedělo United si v klidu drželi jednogólový náskok a nepouštěli Reading do žádné větší příležitosti. Pak se naskytla velká možnost pro Man.Utd na pojištění skóre. Po krásném pasu Parka byl Ronaldo sám před brankářem hostí Federicim ,znovu však střelil vedle.V 65 minutě měl další příležitost Cristiano Ronaldo,ale z velké dálky znovu netrefil bránu. Man.Utd své šance nevyužil a tak přišla odplata. Reading zahrával rohový kop a neobsazený Gunnarson hlavou vyrovnal na 1-1. Po gólu se Manchester trochu stáhl a neohroľoval bránu Readingu.Trojí střídání si připravil v 73 minutě Alex Ferguson. Heinzeho vystřídal Evra, Park byl vystřídán Scholesem a Solskjaera nahradil na hrací ploše Larsson.

Po dlouhé době se dostal do šance i Manchester. Po centru Ronalda nebezpečně vystřelil Larsson, bohužel znovu pouze vedle. United se snažil zvrátit skóre. V 82 minutě po dlouhém pasu Fletchera se úplně volný Larsson vyhnul brankáři, ale už byl ve špatném úhlu a nedokázal skórovat. Poslední šanci na vedoucí gól měl již v nastaveném čase Saha. Utekl obraně Readingu, ale znovu nezamířil přesně. Do konce zápasu se již nic nestalo. To znamená ,že se bude hrát odveta na Madejski Stadium.

Manchester United – Reading 1:1 (1:0)
Góly: 45. Carrick – 67. Gunnarsson
United: Kuszczak, Brown, Vidić, Silvestre, Heinze (73. Evra), Ronaldo, Fletcher, Carrick, Park (73. Scholes), Saha, Solskjaer (73. Larsson)
lavička: Heaton, O’Shea
Reading: Federici, De la Cruz, Bikey, Ingimarsson, Shorey, Ki-Hyeon (89. Little), Oster (86. Sodje), Gunnarsson, Sidwell, Convey (71. Hunt), Kitson
ŽK: Vidić – Ki-Hyeon, Bikey
Divákov: 70 608
Rozhodca: G Poll (Hertfordshire)

Opakovaný zápas sa bude hrať buď 28. februára alebo 1.marca.