Jedno oko sa smeje, druhé plače – Darren Fletcher


Po záverečnom hvizde utorňajšieho odvetného stretnutia semifinále futbalovej Ligy majstrov 2008/09 prepukla v tábore Manchestru United obrovská radosť. “Červení diabli” zdolali na Emirates Stadium domáci Arsenal Londýn 3:1 a v súčte s triumfom 1:0 v prvom dueli pred týždňom pohodlne postúpili do finále európskeho pohára č. 1, kde budú mať proti jednému z dvojice Chelsea – Barcelona šancu obhájiť zisk najcennejšej klubovej pohárovej trofeje.
Jeden zo zverencov trénera Alexa Fergusona však určite nemal takú dobrú náladu ako zvyšok jeho spoluhráčov. Jedno oko stredopoliara Darrena Fletchera sa radovalo z postupu, no to druhé plakalo, keďže škótsky reprezentant si pre červenú kartu z utorňajšieho duelu vo finále na Olympijskom štadióne v Ríme určite nezahrá. Fletchera vylúčil hlavný arbiter Roberto Rosetti v 75. min za faul na Fabregasa v domácej šestnástke, aj keď 25-ročný záložník podľa opakovaných televíznych záberov zasiahol najskôr loptu a až potom sa po jeho zákroku kapitán Arsenalu ocitol na zemi.
Fletcher sa v minuloročnom finále Ligy šampiónov, v ktorom Manchester vyhral nad Chelsea až po penaltovom rozstrele, pozeral na dianie celý čas len z lavičky náhradníkov. Tentoraz sa bude musieť dokonca posadiť na tribúnu. Podľa slov trénera ManU Alexa Fergusona by určite figuroval v základnej zostave, ak by si nemusel odpykať disciplinárny trest. “Je veľmi sklamaný a má na to aj dôvod,” skonštatoval škótsky lodivod na adresu veľkej opory “diablov”. V rovnakom duchu sa vyjadril aj Cristiano Ronaldo, autor dvoch gólov United v utorňajšej odvete: “Určite si zaslúžil hrať vo finálovom stretnutí. Je to fantastický hráč, veža nabehá, drie pre mužstvo. Žiaž, taký je futbal.”
Kormidelník domáceho Arsenalu Arséne Wenger po zápase tiež priznal, že červená karta pre Fletchera bola “veľmi prísna”. “Teraz s tým už nemôžeme nič urobiť, ani sa odvolať. Pre Darrena je to veľké nešťastie,” dodal Alex Ferguson.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *