Pi. júl 12th, 2024

Ohlasy britských médií na odvetný súboj semifinále futbalovej Ligy majstrov 2008/09 Arsenal Londýn – Manchester United (1:3), ktorý rozhodol o postupe “červených diablov” do finále tejto najprestížnejšej klubovej súťaže na starom kontinente:
BBC: “Fantastický ManU využil zaváhania Arsenalu. Osobná tragédia Darrena Fletchera, ktorý pre vylúčenie nemôže nastúpiť vo finále. Sir Alex Ferguson verí, že hlavný rozhodca duelu Roberto Rosetti prizná svoju chybu pri vylúčení Fletchera.”
The Guardian: “Najhoršia Wengerova noc v 25-ročnej trénerskej kariére. Už po desiatich minútach bol známy finalista. O postupe Manchestru do finále rozhodli individuálne chyby hráčov Arsenalu. Wenger pokorne priznal, že ´červení diabli´ si finále zaslúžili viac.”
The Sun: “O postupe do finále rozhodol rímsky cisár Cristiano Ronaldo. Fletcher si zaslúži spravodlivosť. Jedenásť chlapov proti jedenástim chlapcom. Futbal už v dnešných dňoch nie je o tom hrať pekne, je potrebné byť efektívny a získavať trofeje.”
Telegraph: “Londýnske ´decká´ dostali lekciu od ´profíkov´ z Manchestru. Fletcher stále verí, že Rosettiho oficiálna správa zmení jeho nešťastný osud a napokon nastúpi vo finále. Cristiano Ronaldo vyzval na súboj Lionela Messiho. Portugalský krídelník chcel svojim výkonom zaujať predstaviteľov Realu Madrid, ktorí ho opäť lanária do svojho klubu.”
Daily Mail: “Arsenal cúval, zatiaľ čo Manchester United na ihrisku dominoval. Pre ´kanonierov´ štvrtá sezóna v rade bez zisku trofeje. Adebayor bol na hrote útoku stratený, neskúsení hráči mu nepomáhali v jeho snahe. Arsenal doplatil na odchod skúsených Flaminiho, Hleba a Gilberta Silvu (všetci odišli z Londýna v lete minulého roka, pozn. SITA).”
Times: “Sir Alex si vypýtal pozvánku medzi najlepších. Manchester United nedal šancu Arsenalu. Rýchly gól Park Ji-sunga a fantastický Cristiano Ronaldo zariadili postup ManU do rímskeho finále.”

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *