Ferguson postavil domáci titul nad triumf v Lige majstrov


Anglický futbalový klub Manchester United v prípade sobotňajšieho víťazstva nad “Citizens” vystaví FC Chelsea do úlohy vyhrať v nedeľu v inom mestskom derby nad Arsenalom.

Hlavný tréner anglického futbalového klubu Manchester United Sir Alex Ferguson postavil titul v najvyššej “ostrovnej” dlhodobej súťaži nad triumf v kontinentálnej Lige majstrov.

“Premier League sa hrá týždenne, niekedy ešte častejšie. Keď sme sa v nej dokázali udržať na vrchole tabuľky tak dlho, stala sa naším hlavným ciežom,” povedal kouč tímu, ktorý sa po stredajšej prehre svojho tímu 0:3 na San Sire proti AC Miláno rozlúčil s LM v semifinále.

“Nepopieram, že prebojovanie sa do aténskeho rozhodujúceho zápasu by bolo v kombinácii so situáciou v Premiership fantastickou príležitosťou pre náš klub,” uznal 65-ročný rodák z Glasgowu Ferguson a dodal: “Samozrejme, že človek túži po všetkých trofejách, ktoré sú k dispozícií. Treba však dúfať, že na konci sezóny pribudne do zbierky aspoň nejaký triumf. Vždy som tvrdil, že aj z jednej jedinej trofeje budem nadšený.”

United si 19. mája zmerajú sily s Chelsea vo finále FA Cupu.

“The Reds” tri zápasy pred koncom ligy majú pred londýnskym klubom FC Chelsea, ktorý takisto skončil medzi poslednými štyrmi na európskom fóre, sžubný päťbodový náskok. V sobotu odohrajú na manchesterskom štadióne derby s “Citizens”. V prípade víťazstva budú už o osem bodov vpredu a postavia zverencov Joseho Mourinha pred imperatív zdolať v nedeľu Arsenal, nezaváhať ani vo dvoch zvyšných dueloch a spoliehať sa na ťažko predstaviteľné: dve zlyhania lídra.

“Neviem, či Chelsea dokáže zdolať Arsenal, ale pre nás je dôležité sústrediť sa na vlastné vystúpenia. Ešte stále nemôžeme oslavovať a bude to platiť aj po prípadnom víťazstve nad Manchestrom City.”

Favorit bude mať k dispozícii Ria Ferdinanda, Patrica Evru a Louisa Sahu. Chýbať stále bude Gary Neville.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *