Aj Tévez kritizuje Fergusona


Argentínsky futbalový útočník v službách anglického veľkoklubu Manchester United Carlos Tévez sa kriticky vyjadril na adresu svojho trénera Sira Alexa Fergusona. Dvadsaťpäťročnému zakončovateľovi sa nepozdáva fakt, že v stredajšom rímskom finále Ligy majstrov 2008/09 proti FC Barcelona nenastúpil v základnej zostave “červených diablov” a na ihrisko vybehol až v 46. minúte ako striedajúci hráč. “Blaugranas” svojím typickým útočným herným štýlom nedali hráčom ManU šancu na úspech a triumfovali 2:0.
Tévez je nespokojný s tým, že nedostáva dostatok príležitostí, ktoré by si podľa vlastného názoru zaslúžil, a v zákulisí sa špekuluje o jeho odchode z Old Traffordu počas letného prestupového obdobia. V súvislosti s jeho menom sa spomínajú tri mužstvá – Manchester City, FC Liverpool a Real Madrid. Prestupová suma sa odhaduje na 32 miliónov britských libier.
“Chcel som v Ríme nastúpiť v základnej jedenástke. Rozhodnutie bolo samozrejme v rukách trénera. Keby sme začali v ofenzívnejšom zložení, výsledok by bol určite z nášho pohľadu lepší. Moji agenti rokujú s viacerými zástupcami rôznych klubov. Čakám na konkrétne ponuky,” cituje slová argentínskeho útočníka britský denník The Daily Mirror.
Tévez nebol jediným hráčom, ktorý kritizoval taktiku “Sira Alexa” vo finále najprestížnejšej európskej klubovej súťaže. Cristiano Ronaldo nastúpil na hrote útoku a vyslovil nespokojnosť s týmto riešením, ako aj s naordinovanou taktikou zo strany 67-ročného škótskeho kouča Fergusona.

brian

Ahoj, volám sa Brian Lurie, som autorom projektu manutd.sk - stránke venovanej anglickému futbalovému klubu Manchester United. Diablom fandím od mojich 12 rokov a .....

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *