Pi. máj 24th, 2024

Aj keď stredajšie finále Ligy majstrov 2008/09 možno nedalo vyčerpávajúcu odpoveď na dilemu, kto z dvojice Cristiano Ronaldo – Lionel Messi je v súčasnosti najlepším futbalistom na svete, určite ukázalo, kto má väčší prínos pre tím. zatiaľ čo portugalský krídelník zdolaného finalistu Manchestru United Ronaldo nevyužil viaceré svoje príležitosti v úvode duelu a v jeho ďalšom priebehu sa už prakticky rovnako ako jeho spoluhráči len hľadal, argentínsky ofenzívny stredopoliar FC Barcelona Messi dokázal často na seba naviazať viacerých hráčov súpera, vypýtať si faul a navyše hlavou zaznamenal “smrtiaci” gólový úder na 2:0.
“Nedokážem vysvetliť, čo sa stalo. Všetko bolo dnes zlé, od hráčov, cez taktiku, jednoducho všetko. Aj napriek tomu, že sme začali dobre, rýchlo sme inkasovali a potom sme už nedokázali nič vymyslieť. Nevedeli sme dostať hru pod svoju kontrolu a napokon sme prehrali. Myslím si, že Barcelona hrala lepšie ako my a zvíťazila zaslúžene, aj keď môže ďakovať šťastene, že sa do finále vôbec dostala,” vyhlásil 24-rodák z Funchalu na ostrove Madeira. Cristiano Ronaldo odmietol vyhlásenia o tom, že stredajší finálový duel bol do značnej miery súbojom medzi ním a Lionelom Messim. “Nie, v tomto zápase proti sebe nastúpili Manchester a Barcelona, nie jednotlivci. Každý od nás očakával, že predvedieme niečo úžasné, no nestalo sa. Nehrali sme fantasticky, nekontrolovali sme loptu, nerobili sme tie správne veci a to dnes rozhodlo,” vyhlásil portugalský reprezentant.
Po neúspešnom finále sa začali opäť vynárať dohady o Ronaldovom možnom ukončení pôsobenia na Old Trafforde. Olej do ohňa prilial aj samotný hráč, ktorý na otázku, či si bude aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres Manchestru United, odvetil: “V tejto chvíli ešte neviem. Teraz myslím na reprezentáciu, s ktorou si chcem vybudovať dobrú pozíciu na postup na majstrovstvá sveta. A čo sa týka klubových záležitostí, teraz o tom nechcem hovoriť. Chystám sa odpočívať, ísť na dovolenku, pretože som veľmi unavený. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť.” Obrovský záujem má o neho naďalej španielsky Real Madrid, ktorý ponúka sumu na úrovni 100 miliónov eur.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *