Ut. jún 18th, 2024

Bývalý skvelý francúzsky futbalista Zinedine Zidane predpovedá, že nič a nik nemôže zabrániť Cristianovi Ronaldovi v prestupe z Manchestru United do Realu Madrid, ak samotný hráč bude mať záujem odísť.
Predstavitelia Manchestru už viackrát vyhlásili, že odmietajú rokovať o akýchkožvek ponukách pre Ronalda, ktorý má s klubom ešte kontrakt platný na štyri roky. Podľa Zidana to však nebude stačiť na to, aby si 23-ročnú portugalskú hviezdu udržali.
“Všetko závisí od Ronaldovho osobného želania. Ak chce Ronaldo hrať za Real, tak zaň hrať bude. Real Madrid už neraz dokázal, že ak chce získať nejakého hráča, dostane ho a je ochotný zaplatiť veľký balík peňazí,” citoval Zidana španielsky športový denník Marca. Podľa Zidana v prípade Ronaldovho prestupu z Manchestru United do Realu padne svetový rekord vo výške odstupného, ktorý zatiaľ patrí práve jemu. V roku 2001, keď odišiel z Juventusu Turín do Realu Madrid, zaplatil za neho španielsky veľkoklub 65 miliónov dolárov.
“Myslím si, že Real je pripravený zaplatiť za Ronalda oveľa viac ako vtedy za mňa. Ak sa prestup zrealizuje, odstupné bude astronomické,” vyhlásil 36-ročný Zidane.
Tréner “bieleho baletu” Bernd Schuster cez víkend vyhlásil, že vedenie madridského klubu je ochotné zaplatiť za portugalského krídelníka tožko, koľko bude potrebné, napríklad aj 100 miliónov eur. Prezident Realu Ramon Calderon však tvrdí, že nemá prostriedky na to, aby podnietilo Manchester k Ronaldovmu predaju. Anglický klub už poslal na FIFA oficiálnu sťažnosť na Real za to, že sa snaží získať Portugalčana, hoci ten má platnú zmluvu. FIFA však vzápätí oznámila, že španielsky veľkoklub neporušil nijaké pravidlá, avšak zároveň varovala Real, aby nenavádzal hráča na porušenie kontraktu bez príčiny.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *