St. máj 22nd, 2024

Bývalý skvelý útočník Manchestru United Dwight Yorke síce stále nemá jasnú predstavu o svojej futbalovej budúcnosti v horizonte širšom, ako je jedna sezóna, kompletný nasledujúci ročník chce však definitívne stráviť v austrálskom klube FC Sydney. “Aby som bol úprimný, existuje záujem z ďalších klubov, ale to nie je pre mňa téma. Neviem, čo sa bude diať ďalej. Teraz som tu a hlásim sa do tréningu,” povedal kapitán Trinidadu a Tobaga na nedávno skončených majstrovstvách sveta v Nemecku, ktorý v pondelok pricestoval na prvý tréning od účasti na MS. Ihneď po prílete Yorke absolvoval rozhovor s trénerom Sydney Terrym Butcherom a ten vyhlásil, že 34-ročný bývalý kanonier, ktorý sa na šampionáte predviedol v novej úlohe tvorcu hry v strede poža a v minulej sezóne pomohol klubu k triumfu v premiérovom ročníku austrálskej A-League, budúci ročník stopercentne strávi v FC Sydney. “Nevedieme rokovania s inými klubmi a na základe obojstranného záujmu môžem vyhlásiť, že Dwightovým jediným cieľom je hrať nasledujúci ročník za Sydney,”
povedal Butcher. V marci, kedy vyprší platnosť Yorkovho súčasného kontraktu, však nie je vylúčená ani možnosť záveru kariéry. “Vo futbale nikdy neviete, čo vás čaká. Teraz som však tu, aby som reprezentoval Sydney. Mám dvojročnú zmluvu a je mojou povinnosťou dodržať ju bez ohľadu na to, čo bude potom,” vyjadril sa kžúčový hráč klubu, ktorý do novej sezóny povedie bývalý anglický reprezentant Butcher. Ten nahradí na lavičke FC Sydney nemeckého kouča Pierra Littbarského. Austrálska A-League odštartuje zápasmi 1. kola 25. augusta.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *