St. máj 22nd, 2024

Francúzsky tréner Arsene Wenger má strach, že britské kluby by prechodom do rúk neanglických majiteľov mohli prísť o svoju dušu.

Kormidelník londýnskeho Arsenalu v utorok zostavil na zápas 2. kola skupinovej fázy Ligy majstrov proti FC Porto jedenástku bez jediného anglického futbalistu, závažnejším dôvodom na obavy je však podľa neho vstup zahraničných investorov do zákulisia klubov Premier League.

“Tento trend ma znepokojuje. Na jednej strane by mali kluby samé rozhodovať o svojom osude. Ale ak zrazu 20 anglických klubov kúpi dvadsiatka zahraničných investorov, bude už neskoro biť na poplach,” povedal pre klubový časopis Arsenalu Wenger, ktorý podľa svojich slov pri výbere hráčov iba využíva benevolentnosť pravidiel. “Tréneri sú cudzinci, hráči sú cudzinci. Chýbajú medze. Anglicko nad tým nemá žiadnu kontrolu. Myslím si, že dušou futbalu v jeho kolíske sú práve majitelia klubov. Napríklad v Arsenale mám nefalšovaný pocit, že som v anglickom klube,” dodal Wenger na margo vstupu ďalšieho zahraničného kapitálu do ostrovných tímov.

Na amerických dolároch sú závislí v Manchestri United (majiteľ Malcolm Glazer) a najnovšie aj v Aston Ville (Randy Lerner), na ruských rubľoch v Chelsea (Roman Abramovič) a čiastočne aj v Portsmouthe (Francúz s ruskými koreňmi Alexandre Gaydamak). Strata anglickej identity hrozí aj West Hamu, o ktorý majú záujem iránsky finančník Kia Joorabchian a izraelský miliardár Eli Papouchado.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *