So. jún 22nd, 2024

Hneď dva nešportové neduhy sa objavili počas utorkového zápasu futbalovej Ligy majstrov vo francúzskom Lens.

Na Štadióne Felixa Bollaerta privítalo OSC Lille, ktoré nemá stánok vyhovujúci štandardom UEFA, anglického osemfinálového súpera Manchester United.

Najskôr sa v 15. min. duelu predviedli diváci z Britských ostrovov, keď využili zaváhanie organizátorov a začali triasť kovovým oplotením ich sektoru, zatiaľ čo brána vedúca k ich časti tribúny zostala na istý čas otvorená.

Zasiahnuť musela polícia, ktorá použila proti fanúšikom aj slzný plyn. Predbežné správy hovoria o tom, že vstupná brána bola otvorená, aby mohli svoje miesta zaujať meškajúci anglickí diváci. Zásah si nevyžiadal žiadne zranenia.

O druhú škvrnu úvodného osemfinálového merania síl sa postaral realizačný tím Lille, ktorý neovládol emócie po rozhodujúcom góle Ryana Giggsa z priameho kopu. Pravda, presný zásah znamenajúci víťazstvo United 1:0 vo vyrovnanom zápase, mal ďaleko od štandardu.

Skúsený waleský reprezentant totiž využil v 83. min. skutočnosť, že holandský rozhodca Eric Braamhaar neupozornil pred exekúciou na hvizd píšťalky, a po priťuknutí Wayna Rooneyho napálil loptu do siete prekvapeného brankára Sylvu, ktorý si ešte iba dirigoval múr. Nasledovali protesty domácej lavičky, ktoré vyvrcholil výzvou trénera brankárov, aby Lille demonštratívne opustilo plochu.

Správanie francúzskych hostiteľov nahnevalo aj kormidelníka “červených diablov” Alexa Fergusona. “Ešte som vo futbale niečo také nezažil. Nechápem to, bola to hanba, ktorá vytvorila na štadióne nepriateľskú atmosféru. Garyho Nevilla zasiahol predmet hodený z hľadiska a rôzne objekty zasypali aj našu lavičku,” komentoval Ferguson. Obranca hostí odchádzal z ihriska so sečnou ranou na tvári.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *