Ut. máj 28th, 2024

Vedenie francúzskeho futbalového klubu OSC Lille zatiaľ iba neoficiálne navrhlo vylúčenie Manchestru United, svojho osemfinálového súpera, z ďalšieho pokračovania Ligy majstrov.

Generálny riaditeľ Lille Xavier Thuilot sa riadi heslom “najlepšia obrana je útok” a na obvinenia anglickej strany z neadekvátneho zásahu polície voči ostrovným fanúšikom v utorkovom prvom zápase na Štadióne Felixa Bollaerta v Lens (0:1) odpovedal prenesením zodpovednosti na Manchester United.

Thuilot je presvedčený, že tím z Old Traffordu by mal pykať rovnako ako holandský Feyenoord Rotterdam v Pohári UEFA, ktorý vylúčili z šestnásťfinále súťaže po tom, ako jeho fanúšikovia spôsobili Veľké škody na štadióne v Nancy.

V utorok musela polícia pri zásahu použiť proti nedisciplinovaným priaznivcom “červených diablov” slzný plyn. Najmenej dvaja fanúšikovia United, z nich jeden v školopovinnom veku, boli nútení preskočiť bariéru po tom, ako bezpečnostné zložky zatvorili bránu do sektora, ktorá sa otvorila tlakom fanúšikov snažiacich sa uniknúť pred plynom.

United aj britský minister športu protestovali proti neprimeranej reakcii polície a spochybnili úroveň bezpečnostných štandardov futbalového stánku v Lens. Výsledky vyšetrovania však ukázali, že chyba zrejme nastala na strane hosťujúceho klubu.

Do vyčleneného sektora pre 3500 divákov sa totiž dostalo až 5000 fanúšikov. Keďže distribúcia vstupeniek sa začala dávno pred stretnutím, 1500 priaznivcov sa na tribúne ocitlo pravdepodobne vďaka falošným lístkom.

“UEFA naše bezpečnostné opatrenia ešte ráno pred stretnutím odsúhlasila, preto je ich tvrdenie bezpredmetné. Manchester United si jednoducho vo vzťahu voči Lille uplatňuje svoje vlastné pravidlá. Je na UEFA, ako sa rozhodne, ale podľa mňa sme jednoznačne v tej istej polohe ako v prípade Rotterdamu,” povedal Thuilot a popísal aj scenár, ktorý predchádzal nepríjemnostiam: “Manchestru sme poslali presne podľa zaužívanej praxe ich balík lístkov pred niekožkými týždňami. Anglický klub ich začal predávať pred mesiacom namiesto toho, aby ich dal fanúšikom do rúk až po tom, ako vystúpia pred štadiónom z autobusu. Výsledkom bolo, že sa objavili veľmi dobré napodobeniny vstupeniek do vyhradeného sektora.” Disciplinárna komisia UEFA bude v tejto záležitosti rokovať 22. marca.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *