Pi. apr 19th, 2024

Alex Ferguson (tréner Manchestru): “Dokázali sme, že momentálne sme najlepším tímom v Anglicku.”

Futbalistom Manchestru United sa nepodarilo zvýšiť náskok na čele Premier League. So svojím najväčším konkurentom v boji o titul a majstrom z posledných dvoch sezón FC Chelsea totiž len remizovali v nedeľňajšom šlágri na domácom trávniku 1:1 a ich odstup práve pred “The Blues” je tak stále trojbodový.

Viac ako 73 tisíc divákov tiesniacich sa na staručkom Old Trafforde vybuchlo radosťou v prvom polčase po fantastickom presnom zásahu Luisa Sahu, ktorý v tom čase dával “červeným diablom” pohodlný šesťbodový náskok.

V druhom dejstve však po Lampardovom rohu vyrovnal hlavou Ricardo Carvalho, pričom v závere sa zdalo, že zverencom trénera Alexa Fergusona akoby dochádzali sily. Po jednom z množstva súbojov s Ashleym Coleom na pravej strane sa navyše približne päť minút pred koncom riadneho hracieho času zranil najaktívnejší hráč United Cristiano Ronaldo, v závere teda dominovali Londýnčania a aktuálny líder mohol byť napokon vďačný aj za zisku jediného bodu.

“Na mieste fanúšikov Manchestru by som bol veľmi, veľmi sklamaný, pretože mali Veľkú šancu vytvoriť si pred nami väčší náskok. V druhom polčase sme ukázali našu silu. Trojbodová strata nič neznamená, je to len jeden zápas, nič viac. Navyše vieme, že v odvetnej časti sa Manchester predstaví na pôde FC Liverpool, Arsenalu, ako aj u nás. Budú to mať veľmi ťažké,” skonštatoval po stretnutí tréner FC Chelsea Jose Mourinho, ktorého náprotivok Alex Ferguson bol optimisticky naladený:

“Myslím si, že dnes sme hrali fantasticky. Mohli sme streliť aj viac gólov, avšak celkovo musím byť s dnešným zápasom spokojný. Dokázali sme, že momentálne sme najlepším tímom v Anglicku,” vyjadril sa škótsky kouč, ktorý priviedol ManU počas jedenástich rokov k ôsmim titulom v Premier League, naposledy však v roku 2002.