Po. jún 17th, 2024

Syn fenomenálneho škótskeho futbalového trénera Sira Alexa Fergusona Darren si myslí, že jeho otec by mohol opustiť lavičku anglického veľkoklubu Manchester United, na ktorej neohrozene sedí viac ako 22 rokov, po sezóne 2009/2010. Podmienkou je však zisk titulu anglického šampióna.
Tridsaťsedemročný Darren Ferguson je koučom mužstva Peterborough United, ktorý je účastníkom tretej najvyššej anglickej súťaže League One.
Samotný “Sir Alex” opakovane vyhlásil, že ešte neuvažuje nad ukončením svojej trénerskej kariéry, zároveň však nevylúčil odchod do dôchodku skôr, ako očakáva futbalová verejnosť. “Nemá problémy so zdravotným stavom. Navyše buduje na Old Trafford nový tím. Ak získa s Manchestrom osemnásty ligový primát, vyrovná historické maximum v počte titulov, ktoré drží FC Liverpool. V prípade úspechu aj v nasledujúcej sezóne by vytvoril nový rekord a to by bol pekný dôvod na rozlúčku s trénerskou kariérou. V najlepšom treba prestať,” dodal s úsmevom na perách Ferguson mladší.
Počas svojej kariéry získal charizmatický rodák z Glasgowa s “červenými diablami” desať titulov v Premier League, päťkrát triumfoval v Anglickom pohári FA Cup, trikrát v Anglickom ligovom pohári, dosiahol dva úspechy v Lige majstrov, jeden triumf v Interkontinentálnom pohári a jeden primát má z majstrovstiev sveta klubov.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *