Ut. júl 16th, 2024

Hoci Tim Howard v súčasnosti za prvý tím veľa nehráva od prestupu Edwina van der Sara z Fulhamu, no veľký Američan zbraňe neskladá.

United Review mu položili pár zaujimavých otázok:

Hneď na úvod blahoželáme vám k otcovstvu. Ako sa vám pozdáva táto nová rola?
Je to veľmi pekné. Myslím si, že ak sa stanete otcom, otvorí sa vám nová dimenzia vo vašom živote, je to pre mňa a moju rodinu veľkým požehnaním.

Ako zvládate noci bez spánku?
[Smiech] Moja manželka robí túto prácu. Mohol som sa tak pár noci vyspať, takže som bol spokojný.

Už ste skúsili po ňom hádzať loptu a testovať jeho reflexy?
Ešte nie, ale myslím si, že už čoskoro to skúsim. Dúfam, že z neho vyrastie veľký brankár.

Ako vnímate túto sezónu?
Myslím si, že vždy keď nenastupujete pravidelne, je to niečo, čo sa snažíte potlačiť. Máme veľký počet skúsených hráčov a pre tých, ktorí nehrávajú, je to veľmi znepokojúce. Snažíme sa presadiť a pracovať ako celok, všetko čo robíme, robíme pre tím. Každý z nás má svoju úlohu a tá sa počas sezóny môže zmeniť.

Je to ťažké nastúpiť, ak hrávate za tím iba sporadicky?
No ak nie ste pripravený, tak áno. No myslím si, že ja som pripravený celkom dobre. Pokúšam sa nemeniť svoj tréning a životosprávu, aby som bol stále pripravený nastúpiť. V tomto smere je to potom o trocha žahšie nastúpiť.

Myslíte si, že sa zdokonažujete menej v tejto pozícii?
Nepovedal by som to tak. Učím sa byť trpezlivý, a o tom to je.

Bolo to pre vás ťažké vidieť odchádzať Roya Carrolla?
Myslím si, že áno. Roy je dobrý človek, skvelý profesionál a dobrý brankár. Bol to to dobrý spoluhráč. Bolo ťažké vidieť ho odchádzať, no na druhej strane som sa s ním tešil, pretože išiel do tímu, kde bude brankárskou jedničkou.

Ako hodnotíte minulú sezónu, keď ste sa obaja striedali na tomto poste?
Taký je futbal. Nemôžte byť stále na vrchole. Niekedy padnete dole a musíte zabojovať, ak chcete svoje miesto späť. Toto všetko je súčasť hry.

Je forma Chelsea demoralizujúca v tejto sezóne?
Áno. Ich forma je veľmi dobrá, myslím si, že ani ta naša nie je zlá. Bolo by dobré, ak by nám v tomto smere niekto z ďalších tímov vypomohol. No zatiaž to takto nevyzerá. Hráme s nimi ešte jeden zápas, dúfam že ich o body opäť oberieme. No a čo sa ostatných zápasov týka, tam nám neostáva nič iné, iba čakať ako sa proti ním predvedú iné tímy.

Ako si rozumieš s Edwinom?
Väčšina hráčov, ktorí sem došli, nemajú s ostatnými žiadne problémy. Tak je to aj s Edwinom, posilnil nás a je jedným z nás. Všetci brankári trénujú spoločne každý deň, takto sa o tom druhom dozvieme viac ako o ostatných členoch tímu.

Pochytil ste niečo od neho, či už vedome, alebo inak?
Nepovedal by som, že som niečo pochytil. My všetci máme svoj vlastný štýl. Ja tvrdo pracujem na tom, čo robím najlepšie a tak je to aj s Edwinom. No myslím si, že všetci sa učíme skôr súťaživosti. Ak by som bol mladším, tak by som sa možno snažil veža odpozerať, lebo v tom čase sa tvorí váš stýl.

Ale veď vy ste ešte stále relatívne mladý …
Áno, to mi hovoria! Dúfam, že to tak je …

Myslíte si, že budete jedným z tých brankárov, ktorý hrávaju ešte aj v 40tke?
Dúfam, že v takom veku už nebudem musieť hrávať. Neviem. Môže to byť dobrá vec, no pre mňa, momentálne nie. Ale uvidíme.

Ako vidíte svoju pozíciu v národnom tíme?
Dobre. Idem na MS 2006 s tým, že sa chcem pobiť o post brankárskej jedničky. Dúfam, že sa vyhnem zraneniam. Teším sa, že sme sa tam prebojovali. Máme šancu uhrať dobré zápasy, takže sa veľmi teším.

Máte veľmi ťažkú skupinu a vaš prvý zápas vás čaká ten najťažší, proti Českej republike…
Áno, potom hráme s Talianskom [smiech]. Viem, že to bude ťažké. No o tom sú majstrovstvá, nemyslím si, že iné skupiny sú žahké. Niektoré su ťažšie, iné žahšie. Ale žiadna z nich nie je žahká. Nemôžete očakávať, že to bude prechádzka ružovou záhradou.

Je Kasey Keller jedničkou vo vašom tíme?
Áno, hraje pravidelne, ja nie. Takže je to pre mňa veľmi ťažké. Ak by som hrával pravidelne, mohlo by to byť zaujimavé. No ako som povedal, som profesionál a som pripravený nastúpiť. Uvidíme ako to pôjde, do majstrovstiev ostáva ešte veža času, takže uvidíme.

Na koniec, povedali ste, že veríte na istý úryvok z Biblie … “Buď spokojný vo všetkých svojích smeroch, či už si dobre sýtený alebo hladný” Aké chute máte momentálne?
Ja som stále hladný. Niekedy je to vytrhnuté z kontextu. Je dôležité byť stále spokojný, no to neznamená že musíte byť samožúby, ľudia si mýlia tieto dve pojmy. Stále chcem viac a chcem sa o to pobiť, zlepšíť sa a uspieť, ale musím byť trpezlivý a spokojný, to je asi to, čo sa v mojom živote deje práve teraz.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *