St. máj 22nd, 2024

Už so 16timi čistými kontami v tejto sezóne, stihol Edwin van der Saar významne zapôsobiť od jeho príchodu z Fulhamu.

Vždy perfekcionista, hoci, vysoký Holanďan prezradil United Review, že stále je čo zlepšovať.

Ako doteraz hodnotíte vašu prvú sezónu s United?
Zatiaž OK. Nie je to nič veľkolepé v suvislosti s Premiership, pretože sme veľmi ďaleko za Chelsea. Ale stále sa musite pozerať dopredu a ja vidím ako sa veci zlepšujú. Na začiatku sezóny sme strácali príliš veža bodov doma, ale naša forma na Old Trafford je v posledných dvoch mesiacoch veľmi dobrá.

Si spokojný so svojou osobnou formou?
(po chvížke) Som spokojný tak na polovicu. Stále si myslím, že to môže byť lepšie. Ako brankár, vždy keď dostanete gól, stále analyzujete, čo ste mohli spraviť pre to aby k tomu nedošlo – rozmýšžate „ako inak som mohol reagovať?“ alebo „mal som sa inak, lepšie postaviť?“

Analyzujete góly, ktoré dostávate?
Po večeroch pozerávam zápasy v televízii. A študujem, napríklad, center v druhom polčase, alebo roh v prvom polčase, a pozerám ako by som mohol vylepšiť svoju predvídavosť alebo postavenie čo i len aspoň o malý kúsok.

Carling Cup asi nebol hlavnou prioritou na začiatku sezóny. Ale, ako dôležité je pre klub vyhrať tento pohár?
Pre klub je dôležité hrať vo finále, a keď už ste vo finále, tak chcete priniesť pohár zo sebou späť domov. Jediné naše možnosti na víťazstvo trofejí v tejto chvíli sú Carling Cup a FA Cup. Tento mesiac je veľmi dôležitý ak chceme získať aspoň nejaký strieborný pohár v tejto sezóne. Liga je tiež dôležitá, chceme skončiť za Chelsea s čo možno najmenšou stratou.

Tento mesiac pokračuje Liga Majstrov. Musí to byť ťažké sledovať ju ale nemôcť do nej zasiahnuť, ale myslíš si, že váš team má potenciál na to aby bol úspešný v Európe v najbližších rokoch?
Určite máme potenciál, ale ten potenciál tu bol už tento rok a napriek tomu sme nevyužili príležitosť. To všetko je súčasťou učenia. Bolo to veľké rozčarovanie nedostať za zo skupinovej fázy. Keď dostaneme ďalšiu šancu, musíme ju využiť lepšie. Teraz sa naša pozornosť sústreďuje na zbytok tejto sezóny. Chceme ju ukončiť čo možno najlepšie.

V tejto sezóne sa udialo niekoľko výrazných zmien v defenzíve United, ako to ovplyvní brankára?
Brankári preferujú mať stálu zostavu pred sebou. Postihlo nás jedno alebo dve zranenia a tresty, ktoré narušili kontinuitu základného zloženia v obrane. Ale, každého môžu postihnúť zranenia, musíte s tým žiť. Dôležitá je komunikácia. Napríklad, ak je Garry Neville zranený potom ho nahradí Bardo (Phil Bardsley). Hovorím s ním na tréningu a cez zápasy, hovorím mu čo očakávam od obrannej štvorice. A sme v tom dobrí ako team, sme dobre zorganizovaní.

Rio Ferdinand hral vo všetkých zápasoch, keď si nastúpil aj ty. To musí byť veľká pomoc…
Rio je skvelý obranca a tiež dobrý chalan. Je na ňom vidieť, že je veľmi ambiciózny. Má vynikajúce silové a dobré vodcovské kvality. Rio bude naozaj top hráč a prvý pri hre teamu dopredu…..a strieža už tiež aj góly! Ak sa vyhne zraneniam a vydrží sa sústrediť na hru, tak je a bude neuveriteľne ťažké pre útočníkov dostať sa cez neho. Je veľmi dôležité, že dáva góly, pretože to nás robí pri štandardkách oveža nebezpečnejšími. Nemali by sme sa výlučne spoliehať len na útočníkov, takže ak Rio a pár dalších hráčov môže prispievať ku gólovému účtu, znamená to, že dosahujeme góly zo všetkých oblastí teamovej hry.

Na leto sú sžubované nové hráčske nákupy, aký veľký prínos očakávate, že to prinesie do teamu?
Je to jedna časť teamu, ktorá nie je vykrytá dostatočným počtom hráčov. Má to svoje príčiny: jeden alebo dvaja hráči odišli a ďalší utrpeli zranenia. Máme momentálne zúžený stred poža. Manager kúpil dvoch defenzívnych hráčov v Januári a to znamená, že v tomto ohľade sme veľmi silný. A už teraz sme schopný spôsobiť veľkú škodu akémukožvek mužstvu. Jeden alebo dvaja stredopoliari, či už to bude krátko – alebo dho-dobé riešenie, by malo pre nás znamenať veľký rozdiel. Budeme ďaleko silnejší ako team.

A dalo by to trochu viac slobody Waynovi Rooneymu smerom dopredu. Aký ste si urobili naňho názor od vášho príchodu do klubu?
On je, celkom oprávnene, veľmi sledovaný vo svetovom futbale. Napríklad teraz, stále zabúdam, že má stale len 20 rokov. Je to neuveriteľné. Je to pre nás skvelé, pretože v jeho hre sú stále aspekty ktoré môže stále zlepšovať. Tak veľmi veža vecí robí dobre, že ak sa zlepší v detailných herných situáciách, stane sa z neho ešte lepší hráč. Najlepšou vecou na Waynovi je, že je nielen schopný podávať vrcholné výkony, ale on to dokáže práve v rozhodujúcich okamihoch zápasov a strieža dôležité góly.

Od brian

Ahoj, moje meno je Brian - som admin stránky manutd.sk od roku 2000. Manchesteru United fandím od roku 1994, na Old Trafforde som bol na zápasoch Premier League ale aj Ligy majstrov. Za ten čas som stretol veľa osobností United ako napríklad sir Alex Ferguson, Bryan Robson, sir Bobby Charlton, Ole Gunnar Solskjaer, Ryan Giggs, Wayne Rooney, Dennis Irwin, Darren Fletcher, Jonny Evans....

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *